Біженцям рохінджа знайшли нову домівку у Бангладеші

Віддалений острів Бгашан Чар у Бенгальській затоці стане новою домівкою для народу рохінджа. Про такі плани повідомили в уряді Бангладешу. Майже 100 тисяч осіб, які втекли від геноциду з боку влади сусідньої М'янми, перевезуть на віддалену частину суходолу, оточену з усіх сторін водою, найближчими тижнями.

Управління Верховного комісара Організації об'єднаних націй у справах біженців стурбовано обраним місцем для знедолених біженців. Адже згідно з наявними метеорологічними та геологічними даними острів Бгашан Чар схильний до штормів, цунамі й повеней. Відтак масове переселення туди народу рохінджа тільки погіршить поточну гуманітарну ситуацію.

Своєю чергою, в уряді Бангладешу відкинули подібні заяви, наголосивши про побудову на острові необхідних притулків. «Сотні тисяч біженців для нашої країни є справжнім тягарем, тому вирішено збудувати на території Бгашана Чара 120 сіл із сучасними умовами та зручностями. Переселення відбуватиметься на добровільній основі без жодного примусу», — прокоментував ситуацію представник бенгальської влади Танвір Чавдгурі.

 

© Калєв КОРПІНЕН