Прапор вільної Інґрії знову майорітиме на її історичних землях

Цього тижня у місті Нарва діячі громадського руху "Free Ingria" провели пам'ятний захід. Він присвячений 100-річчю з дня підписання між Фінляндською Республікою і СССР з Тартуської мирної угоди, що ліквідувала короткотривалу державність Північної Інґрії. Учасники заходу встановили біля монумента шведському леву стяготримач, на якому майорітиме національний інґерманландський прапор.

Головна мета громадського руху – нагадати мешканцям Нарви та всієї Естонії про те, що вільна Інґрія, опинившись у руках тоталітарного совєцького режиму на 20 років раніше від балтійських країн, як і Україна пережила ще страшний геноцид. Велика частина таких корінних народів регіону, як фіни, іжора, водь, вепси були насильно вивезені більшовицькими окупантами на Сибір до таборів ГУЛАГу. Тих, хто прихильно ставився до ідеї незалежної Інґрії – без пам'яті знищено у жорнах сталінських репресій 1920-1940-х рр.

«Інґерманландський стяг — це не прапор історії, як і не прапор архівів, але прапор боротьби. І ми повинні його здіймати вище у такі дні. Стяг Інґерманландії мусить бути пізнаваний, а ми повинні знайомити людей зі справжньою історією нашої малої Батьківщини, а не тією сором'язливою, яку приховують у сьогоднішній Московії. Мене надихає те, що в Естонії можна вільніше про це говорити», — прокоментував подію координатор громадського руху "Free Ingria" Павєл Мєзєрін.

Варто зазначити, що 101 рік тому, у липні 1919 р. за 50 кілометрів від Санкт-Петербурга у селищі Рауту на Карельському перешийку було проголошено самостійне державне утворення — Республіка Північна Інґрія. Вона проіснувала 16 місяців. За цей час Північна Інґрія змогла набути всіх ознак незалежної держави; її столиця перебувала селищі Кір'ясало, а фактичну владу тримав у руках аристократ і колишній царський офіцер — підполковник Юрйо Ельвенґрен.

Маленька республіка не змогла відстояти свою самостійність: її захисників майже повністю знищили більшовицькі загарбники, а на зайнятих ними землях запрактиковано "червоний терор". За умовами Тартуської мирної угоди вся територія Північної Інґрія увійшла до складу совєцької Росії. «Бойовий прапор республіки був урочисто спущений у Кір'ясало 5 грудня 1920 року, зараз він зберігається у Військовому музеї в Гельсінкі й чекає свого повернення на Батьківщину», — наголосив Павєл Мєзєрін.

 

© Денис КОВАЛЬОВ