Школа рок-музики у Косово взялася єднати сербську і албанську молодь

Місто Мітровіца на півночі самопроголошеної й частково визнаної Республіки Косово розділене не одне десятиліття. Північна його частина населена й контролюється православними сербами, тоді як південна — албанцями-мусульманами. Однак віднедавна місцева мешканка Ільда Крама вирішила об'єднати рідне місто започаткувавши молодіжну школу рок-музики.

В інтерв'ю для видання "Balkan Insight" жінка розповіла, що її сміливу спробу відновити міжетнічне спілкування у Мітровіці підтримали батьки 80 вихованців. «Це було непросто: спершу нас не помічали, потім — заважали, але коли нашу ініціативу підтримала міжнародна організація "Музиканти без кордонів", ми відчули надію на зміни. Знайомство з рок-музикою та створення молодіжних імпровізованих гуртів із представників ворожих сербської та албанські громади відкрило нові перспективи для народжених після війни покоління», — коментує Ільда Крама.

За її словами, школа покликана єднати дітей батьків, яких розділив міжетнічний конфлікт у Косово, про що нагадують блок-пости та військові патрулі на вулицях Мітровіци. Фактично, на сьогодні вказаний освітній заклад є одним із небагатьох, який функціонує, і у південній, і у північній частині міста, однак при цьому не отримує за свою важливу суспільну діяльність жодних бюджетних коштів, ані з Белграда, ані з Приштини. «Ми використовуємо музику для зв’язку обох сторін, які досі живуть ранами минулого; на щастя, сучасна косовська молодь не обтяжена політичною та етнічною упередженістю чи стереотипами, що їх оточують», — підсумувала Ільда Крама.

 

© Санья СОВРІЛІЧ