Чиновникам забракло грошей для ветеранів московсько-української війни

Державний бюджет на наступний 2021 рік, насилу ухвалений народними обранцями, містить обрізані статті видатків на виконання гарантій для учасників бойових дій на Сході України. Фактично, профільне міністерство лишило наявні загальнодержавні програми з метою фінансової підтримки громадських об’єднань ветеранів у замороженому стані. Питання про те, чи в захваті від такого "новорічного подарунка" самі захисники Неньки, власне є риторичним.

Ґрунтовний аналіз ухваленого бюджету, зокрема й щодо матеріального забезпечення наших воїнів, здійснили фахівці "Юридичної сотні". Вони зазначають, що на заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників, а також із відзначення святкових, пам’ятних й історичних дат чиновники з депутатами виділили як і торік — 8,5 мільйона гривень. Своєю чергою, на психологічну реабілітацію, соціальну та професійну адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності й московсько-української війни з родинами закладено 255 мільйонів 560 тисяч гривень (на 600 тисяч гривень менше, ніж було закладено у законопроєкті до першого читання).

Прикметно, що на хвилі соціально-економічної та політичної кризи, зумовленої пандемією COVID-19, чинна влада скоротила видатки на забезпечення роботи апарату Міністерство у справах ветеранів. У наступному 2021 році профільні чиновники мають закумулювати на потреби учасників бойових дій на Сході України 374 мільйони гривень (на 3 мільйони гривень менше ніж цьогоріч). Із сумом можна стверджувати, що пріоритетом команди Володимира Зеленського в уряді та Верховній Раді лишаються корисливі особисті інтереси.

 

© Дмитро ЧОВГАН