Щоденна канонада на околиці Донецька не завада для навчання добровольців "Правого сектору"

Бійці 1-ї Окремої штурмової роти Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор", чи не єдиного підрозділу, який не входить до вітчизняних регулярних збройних формувань, 6-й рік стоять на варті цілісності Неньки. Вони не тільки завдають адекватної вогневої відповіді на постійні обстріли окупантів, але й встигають саморозвиватися духовно. Найкращою вакциною від рецидиву помилок попередніх поколінь українців — знання минувшини.

Так вважає директор ветеранського видавництва "Zалізний Тато" Дмитро Савченко, який вирушив на передову у Донецьку область із метою просвітництва молодих добровольців ДУК ПС. Колишній політв'язень режиму Віктора Януковича і за сумісництвом учасник бойових дій на Сході України нині допомагає побратимам проводити дозвілля у проміжках між воєнними буднями з користю. Віднедавна стартував військово-польовий інтенсив із ліквідації історичної безграмотності серед бійців ДУК ПС, ініційований Дмитром Савченком.

«Огріхи національної історії дають можливість діяти від супротивного й саме так виводити формулу успішного майбуття; без "роботи над помилками" ми приречені на вічну рекурсію колективних трагедій. Розуміючи це, ми приділяємо чимале значення підвищенню планки історичної компетентності особового складу нашого підрозділу. Наш інтенсив плекає ліквідацію історичної безграмотності, щоби убезпечити наявних у лавах підрозділу пасіонаріїв від провалів державотворчого процесу», — коментує ситуацію директор видавництва "Zалізний Тато".

Дмитро Савченко певен, що подібні фронтові лекції розгерметизовують причини історичних невдач і прояснюють бачення перспектив колективного успіху цілого українства. Адже безпосередні учасники бойових дій із московськими окупантами на околиці Донецька з лав ДУК ПС мають не тільки вправно нищити ворога різнокаліберною зброєю, але й духовно розвиватися, збагачуючи свій інтелект дозовано вивіреною історичною інформацією. «Фактично, маємо змогу додати благородної токсичності у мотивації бійців, які сталевою хваткою вигризають безапеляційну перемогу України», — підсумував директор видавництва "Zалізний Тато".

 

© Денис КОВАЛЬОВ