Індіанські вожді призначили президента Бразилії винним у знищенні лісів Амазонії

"Бразильському Трампу", як іноді називають позаочі прихильники та ненависники Жаїра-Мессіаша Болсонару, ставлять у провину ігнорування проблеми масової вирубки тропічних лісів. Виявляється, що президент найбільшої південноамериканської країни наживається з визиску природи. При цьому, лідер Бразилії нібито також санкціонував "полювання" за корінним населенням (індіанцями).

Таку інформацію на великій пресконференції у Женеві, скликаної впливовими міжнародними екологічними організаціями, оприлюднили вожді племен каяпо і пайтер-суруй — Раоні Метуктіре й Алмір Нараямоґа. Індіанці вимагають притягнути до кримінальної відповідальності Жаїра-Мессіаша Болсонару за покривання незаконної масштабної вирубки дерев у бразильській Амазонії. Вожді вказаних племен оголосили про свої наміри подати позов на президента країни у Міжнародній кримінальний суд, чиї представники невдовзі мають розслідувати факти "злочинної діяльності влади".

За словами Раоні Метуктіре й Алміра Нараямоґи, люди з оточення Жаїра-Мессіаша Болсонару не тільки варварськи видобувають природні ресурси (нафта, газ, дорогоцінні метали та каміння) шляхом знищення тропічних лісів, але і застосовують насильство щодо корінного населення, котре заважає цьому процесу. «Наші народи переслідуються, а уряд Бразилії закриває очі на подібні злочини проти людства, бо президент на законодавчому рівні полегшив жадібним ділкам визискувати з наших земель корисні копалини й вести інтенсивне сільське господарство», — заявили вожді на пресконференції у Женеві. Природоохоронці, які спонсорували вказаний захід, вимагають, аби екологічні злочини не тільки на території Бразилії, але й РФ, США, КНР кваліфікувалися "навмисним екоцидом" і потрапляли під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

 

© Калєв КОРПІНЕН