Африканці озброїлися саджанцями дерев, аби зупинити розростання Сахари

Уряди низки африканських країн – від Джибуті та Еритреї на Сході до Сенеґалу і Мавританії на Заході – взялися спільно боротися з опустелюванням регіону Сахель. Цього року на один із найбільших у світі проєктів так званої "зеленої революції" додатково виділили 14 мільярдів доларів. Головна мета полягає у спробі людей завадити поширенню посушливої Сахари на Південь у глиб тропічної Африки.

Як повідомляють у пресслужбі Організації об'єднаних націй, чиї представники курують програму, необхідну суму коштів надали уряди розвинених країн Європи, Америки та Азії. На тепер відомо, що загальна довжина "великої зеленої стіни" (франц. la Grande Muraille Verte) становитиме 7775 кілометрів, а ширина – 40-60 кілометрів. Утілити у життя вдалося поки що тільки 4% зі 100%, розрахованого на десятиліття проєкту.

Найуспішніше роботи ведуться в Ефіопії, де попри торішні воєнні дії, встигли висадити 5,5 мільярдів саджанців на 4 мільйонах гектарів; найгірші справи у Чаді – висаджено всього 1,1 мільйона молодих дерев. За інформацією пресслужби ООН, "велика зелена стіна" не тільки створює додаткових 500 тисяч постійних робочих місць у лісівництві та сільському господарстві, але й щоденно поглинатиме до 280 мільйонів тонн вуглекислого газу. Своєю чергою, часопис "Січовик" нагадує читачам, що нещодавно індіанські вожді призначили президента Бразилії винним у знищенні лісів Амазонії.

 

© Дмитро ЧОВГАН