Нагірний Карабах може отримати особливий статус у складі Азербайджану

Конфлікт навколо Нагірного Карабаху має свої причини, які кожна зі сторін – Баку з Анкарою та Єреван із Москвою – оцінює відповідно до власних поточних позицій, маючи конкретні утилітарні інтереси. Стверджувати, що багаторічну війну, яка тривала поперемінно з весни 1988 р. до кінця осені 2020 р., завершено можна лише тоді, коли всі її учасники погодилися з цією тезою. При цьому, беззаперечним фактом є те, що Карабах – невіддільна частина Азербайджану.

Таку думку у коментарі для нашого часопису висловив виконавчий директор київського Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. За його словами, навіть торішня воєнна перемога модернізованих і реформованих азербайджанських збройних сил над вірменськими окупантами не знімає з порядку денного питання статусу регіону. Тобто, навіть за найсприятливішої ситуації уряду Ільгама Алієва потрібно зробити низку зусиль, аби твердження "Карабах – це Азербайджан!", було повністю й остаточно реалізовано.

«Нагірний Карабах у тому вигляді, в якому він існує зараз, певно буде ліквідований. Автономію у складі Азербайджанської Республіки, як було за часів СССР, він не отримає, це сумнівно. Насправді опцій не так вже й багато – звісно якийсь статус регіон матиме, однак їх остаточний варіант буде залежати від зусиль сторін і більшості населення: азербайджанців чи вірмен», – наголосив Ігор Семиволос.

 

© Калєв КОРПІНЕН