Одеса вшанувала пам'ять Максима Чайки

6 років, 17 квітня 2009 р., в Одесі під час сутички антифашисти вбили лідера одеського правого руху "СіЧ" Максима Чайку. Солдати революції, які йдуть в авангарді, як правило, гинуть першими. Лідер одеських націоналістів, Макс Чайка отримав 2 ножових поранення і через кілька годин помер у лікарні від втрати крові. Сьогодні його побратими та просто не байдужі одесити вийшли на вулицю, аби згадати свого загиблого побратима.

21-річний націоналіст Максим Чайка був студентом 4-го курсу відділення журналістики Одеського національного університету імені Іллі Мечникова, належав до громадської організації "СіЧ" ("Слава і честь"). Одночасно навчався у військовому ліцеї та незадовго до смерті мав отримати звання офіцера. Був футбольним фанатом одеського клубу "Чорноморець".
В Одесі він піднімав червоно-чорний стяг, коли це було по-справжньому героїчно і небезпечно. Після смерті хтось з правої тусовки порівняв його з Хорстом Весселем, мовляв, він так само пішов першим. Максим склав голову задовго до початку справжньої збройної боротьби за ідеали, які він відстоював, і тим його смерть ще більш важлива. Націоналісти ліберального штибу іноді не пробачають йому провокаційних світлин із "правим салюбтом", але на те була воля покійника, якщо в Одесі хтось боровся за українську націоналістичну ідею, то критикувати цю людину за якісь погляди - це свинство.

Якби тоді не обірвалося його життя, скоріше за все, 2 травня минулого року він зі своїми побратимами відправив би в пекло достатньо українофобів з одеських ватних організацій. У наші дні він би точно воював, і навряд чи простим солдатом, у нього було все, аби стати справжнім старшиною українського війська. Кров, пролита заради благородної мети, не засихає. Спи спокійно.

Громадська організація "СіЧ" була масовим одеським рухом, який займався широкою пропагандою націоналістичних ідей, фізичним, інтелектуальним і духовним вишколом не тільки активістів руху, а й всіх патріотів Одеси. Сьогодні, завдяки вкладу у розвиток українського міста таких патріотів як Максим Чайка, одесити здатні давати гідну відсіч проросійським терористам.

Тому, аби вшанувати одну з перших жертв неоголошеної російсько-української війни, яка знаходилась ще у фазі підготовки, на центральні вулиці Одеси вийшли побратими Максима Чайки і просто не байдужі люди. Зокрема, на акції пам'яті були присутні активісти організації "СіЧ", які нині воюють у лавах націоналістичного полку "Азов". Присутні згадали мужність Максима Чайки та відвагу, із якими молодий націоналіст йшов у нерівний бій з ворогами України у мирні часи на вулицях Одеси. Його смерть не буде марною, як і смерті тих, хто відійшов Небесної Сотнею від нас на Майдані та в зоні АТО на Донбасі.

Адже герої не вмирають! Вмирають вороги!
© Ревуч СІЧОВИЙ