Чилійці вийшли на вулиці, вимагаючи загальнодоступної і якісної освіти

У п'ятницю, 17 квітня, устолиці Чилі вийшли на вулиці 150 тис. осіб (студенти, викладачі, школярі, вчителі), вимагаючи загальнодоступної і якісної освіти. Закон, який регулює доступ до освіти, розглядається в даний час в чилійському конгресі. Поліція не чекаючи провокацій з боку мітингарів, застосувала проти демонстрантів водомети і сльозогінний газ.

Cотні тисяч людей вийшли на вулиці чилійській столиці Сантьяго-де-Чилі, щоб висловити свій протест щодо антинародної політики президента-соціалістки Мішель Бачелет та її уряду корупційних чиновників, а також висловити своє невдоволення здорожченням навчання в системі освіти. За даними поліції, на вулицях Сантьяго-де-Чилі в акції протесту взяли участь від 40 до 100 тис. громадян, організатори демонтрації зазначили кількість протестувальників приблизно у 150 тис. учасників.
Протест спочатку мав не насильницький характер, проте пізно ввечері протестувальники, не задовольнившись мирним маршем до будівлі парламенту та уряду Чилі, почали кидати каміння і бити дерев'яними палицями представників поліції. У відповідь загони поліції застосували сльозогінний газ і водомети. Також, поліція заарештувала кілька десятків порушників спокою. Крім того, інші великі міста Чилі, такі як Вальпараїсо, Антофагаста та Вальдівія не уникнули протестних акцій на захист безкоштовної освіти.

Чилійські студенти протягом багатьох років проводять акції протесту щодо несправедливої і дорогої перепідготовки та отримання фахової кваліфікації у вишах, так як за часів Аугусто Піночета була заснована система вищої освіти в Чилі, що орієнтована на приватні навчальні заклади без дотацій із державного бюджету. Президент Мішель Бачелет в листопаді минулого року анонсувала проведення докорінної реформи освіти, але студенти та викладачі вишів не побачили на своєм гаманці якісь кардинальні зрушення в галузі освіти. Тому, протестувальники вимагали від президента та уряду Чилі не робити більше гучних обіцянок, а надати абсолютно безкоштовну освіту студентам та школярам, і гідну заробітну платню викладачам та вчителям.

 

© Денис ПОЛІЩУК