Фінляндія не визнавала і не визнає "ДНР", є тільки Україна

Представництво "Донецької народної республіки" у Фінляндії є безпідставним, про це офіційно заявили в Міністерстві закордонних справ Фінляндської Республіки у Гельсінкі та підтвердили у Посольстві Фінляндської Республіки у Києві.

Нагадаємо, що 1 березня редакція часопису "Січовик" разом з українською діаспорою у Фінляндській Республіці офіційно звертались Міністерства зовнішніх справ України, Посольства України в Фінляндській Республіці та Республіці Ісландія в Гельсінкі та до Надзвичайного та Повноважного Посла України у Фінляндській Республіці та Республіці Ісландія Андрія Олефірова з проханням невідкладно втрутитись і розібратись у ситуації.

Тим часом, на наш запит відреагували в Посольстві Фінляндської Республіки у Києві та у Міністерстві зокордонних справ Фінляндської Республіки: «Структура, розташована у Фінляндії стверджує, що вона діє у якості "Представництва Донецької народної республіки" або "Посольства Донецької народної республіки" у Гельсінкі. Вищезгадана "Донецька народна республіка" не існує у якості визнаної Фінляндією держави і, отже, не може мати посольства або іншого офіційного представництва у Фінляндії. Сепаратистські угрупування Східної України також не визнаються державою організаціями ООН, ЄС і ОБСЄ. Дипломатична місія може бути створена тільки між країнами, які встановили дипломатичні відносини, і лише за взаємною згодою. Україна має посольство у Гельсінкі. Фінляндія відповідно має посольство у Києві. Фінляндія визнала Україну державою 30 грудня 1991 р., дипломатичні відносини між Фінляндією та Україною були встановлені 26 лютого 1992 р. Фінляндія підтримує територіальну цілісність і суверенітет України. Фінляндія не схвалює зусилля, спрямовані на відторгнення частин території України в односторонньому порядку».

Таким чином, влада Фінляндії ясно і чітко дає зрозуміти московським прихвостням, що створення псевдопосольства квазіреспубліки не лише суперечить фінляндському законодавству, а й міжнародному праву взагалі. Сподіваємось, що у подальшому такі славнозвісні "дипломатичні місії ДНР/ЛНР" у країнах ЄС чи де-інде не лише будуть поза законом, а й будуть жорстоко покарані за військові злочини проти української нації на Донбасі.

 

© Калєв КОРПІНЕН