У супермаркатех Фінляндії вже у продажу книга про "Навароссію"

Фінські журналісти звернули увагу на те, що в мережі супермаркетів "Prisma" можна купити книгу "З руїн повстане Донбас" (фін. Raunioista nousee Donbass) фінського письменника Матті Россі, де розповідається про конфлікт на Cході України і створення квазі-держави "Донецька народна республіка". Пікантності ситуації додає те, що офіційно Фінляндія не визнає "ДНР"/"ЛНР".

В анотації до книги на сайті мережі супермаркетів "Prisma" зазначено, що автор книги розповідається про "беззаконну" політику санкцій щодо РФ, боротьбу російських терористів "ДНР" і "ЛНР" за "звільнення" від уявної "кієвской хунти", псевдо-"референдум" в Криму і нібитто сильному впливу США на цей конфлікт. В оформленні твору використана колорадська стрічка і "зелені чоловічки" в масці і без розпізнавальних знаків. Книга коштує 22,84 € і поки не перекладена на інші мови.

Більше того, днями в інтерв'ю "Російській газеті" відомий своїми проросійськими та совковими статтями правник Йохан Бекман рекомендував цю книгу усім охочим як таку, що з розповідає історію конфлікту на Сході Україні від імені "апалчєнія" та викриває якісь уявні злочини "кієвскай хунти".
Однак офіційна точка зору Фінляндії з приводу проголошення на Донбасі маріонеткових квазі-"держав", протилежна прагненням русофілів та пропагандистів Кремля: МЗС Фінляндської Респбуліки не визнає самопроголошені "республіки", а так зване "посольство ДНР" в Гельсінкі є нелегальним. Дипломати Фінляндії також заявили, що офіційні представництва можуть бути відкриті виключно між державами, що встановили дипломатичні відносини, за обопільною їх згодою.
У самій мережі супермаркетів "Prisma" здивовані такою увагою до одного з товарів. Керівник мережевих операцій "S-ryhmä" Ілкка Брандер заявив в інтерв'ю газеті "Iltasanomat", що в магазинах їхньої мережі досить великий спектр друкованої продукції, а реалізація провокативної книги не означає, що керівництво поділяє точку зору автора. У Фінляндії діють принципи демократії: свобода слова і свобода думок, наголосив Ілкка Брандер.

Матті Россі є відомим фінським журналістом, письменником і перекладачем прихильником ідеології "євразійства". У 2007 р. він був нагороджений урядовою премією з літератури, а у 2009 р. спільно з Йоханом Бекманом брав участь у відкритій історико-політичний дискусії щодо доцільності перенесення "бронзового солдата" в столиці Естонії.

 

© Євгеній БОГДАНОВ