Свободу вінницьким месникам!

15 травня в рамках безстрокової акції "Стоп свавіллю МВС, щодо затриманих Віти Заверухи, Миколи Мнішенка, Андрія Романюка та Євгена Кошелюка" у Києві під Ізолятором Тимчасового Тримання (ІТТ) зібралося близько 50-ти свідомих українців. До громадян, що зібралися підтримати вінницьких месників, як охрестили затриманих користувачі соціальних мереж, вийшов захисник Віктор Смалій. Адвокат Віти Завірухи, яка є бійцем батальйону "Айдар" зазначив, що через оголошене дівчиною голодування (не сухе) їй можна передавати рідини (сік, чай,вода). Також Віктор Смалій підкреслив, що Віта Завіруха просить передавати книжки із психології, психіатрії, фізики, заспокійливі засоби (на травах) та кальцій.

На акції також був присутній нардеп Дмитро Лінько, який заявив, що разом із нардепом Ігорем Мосійчуком вони збираються створили робочу групу для розслідування дій працівників ІТТ, де наразі Віту Завіруху й досі утримують, а не переводять у СІЗО, як того вимагає закон. Підставою для цього міліціанти вважають ті документи, які були підписані дівчиною в абсолютно пригніченому стані після побиття та тортур. До речі, ушкодження, завдані правоохоронцями дівчині, були зафіксовані лише у понеділок. Також Дмитро Лінько розповів, що Віту Завіруху збираються утримувати у ІТТ аж до 25 травня, якщо 20 травня на судовому засіданні не буде змінено запобіжний захід по відношенню до дівчини, а це знову ж таки суперечить діючим законодавчим нормам.

Присутні під будівлею ІТТ активісти молодіжної націоналістичної ініціативи "Центр" виcунули правоохоронним органам свої вимоги:

- припинення грубо порушувати права людини щодо затриманих. Припинити побиття, мордування, тримання в одиночній камері,недопущення адвоката і родичів;
- переведення затриманих з ІТТ в СІЗО. (Бо сплив, встановлений законом 10 денний термін тримання їх в ІТТ. Керівництво МВС не законно відмовляється переводити затриманих в СІЗО (що підпорядковується МінЮсту). З метою вибивання різними способами та засобами показань із затриманих, щоб фальсифікувати докази, що є не правовірним);
- покарати винних у фактах грубого порушення прав людини. А саме безпідставного затримання, побиття, мордування, тримання в одиночній камері,недопущення адвоката і родичів та перевищення терміну тримання в ІТТ (що фактично є катівнею МВС).
Нагадаємо, що Віта Заверуха голодує вже 3 дні, в знак протесту проти свавілля, беззаконня та відвертих злочинів збоку працівників МВС. Ще раз всім хочемо повторити, що зараз мова не йде про осіб затриманих чи про їх винуватість, а про ФАКТ ГРУБОГО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ працівниками МВС! Якщо сьогодні через Вашу байдужість це сталося із ними, то коли завтра це буде із вами не ображайтеся і не плачте, бо вже буде пізно.

Свавілля МВС може торкнутися кожного, не можна цього допускати. Слухання Апеляційного суду що подальшого утримання під вартою Віти Завірухи перенесено на 19 травня. Активісти молодіжної націоналістичної ініціативи "Центр" закликають усіх небайдужих прийти до суду і підтримати дівчину-бійця. Місце зустрічі м. Київ, вул. Солом'янська, 2-А, 19 травня о 14:00.

 

© Олександр ШАРEНДО