У Тбілісі, Києві та Маріуполі відбулись акції на підтримку Грузії

18 липня у Тбілісі на центральному проспекті Руставелі, біля будівлі уряду Грузії, відбулась багатотисячна мирна акція протесту під назвою "Stop Russia!". Учасники акції висували конкретні вимоги, зокрема, вони вимагали від грузинської влади адекватного реагування на російську окупацію північних та західних провінцій - Абкхазеті (Абхазія) та Самачабло (Південна Осетія), а також скасування переговорного формату Абашідзе-Карасін. Присутні біля будівлі уряду Грузії стояли із плакати "Ні колабораціонізму і співпраці з ворогом!", "Росія - окупант!", "Stop Russia!" тощо.

Аналогічні акції на підтримку територіальної цілісності Грузії та проти військової окупації з боку РФ, відбулись і в Україні. Так, у Києві на Майдані Незалежності відбувся чисельний мирний мітинг солідарності з грузинським протестом проти російської повзучої окупації. До акції долучилося кілька десятків людей, які тримали плакати з написами: "Зупиніть Росію! Українці за Грузію!" і "З Києва - в Тбілісі з любов'ю". Така ж сама акція солідарності із грузинським відбулась і у прифронтовому Маріуполі, де десятки місцевих мешканців та грузинські добровольці з полку "Азов" також вийшли на центральну площу міста із закликами зупинити московську агресію в Грузії та Україні.

Зазначимо, що минулими вихідними окупаційні війська РФ у провінції Самачабло намагалися відтяти невеликий прифронтовий шмат нейтральної території у 5 км. Міністерство оборони Грузії відразу відреагувало на ці спроби, зазначивши що Кремль щодня випробовує терпіння Грузії і намагається втягнути країну в конфлікт.

«Трагізм, який відбувається протягом останніх 7 років у штучно проведеному кордоні в провінціях Шіда-Картлі та Самачабло - однаковий предмет занепокоєння кожного як Грузії, так і Росії. Однак, головне завдання, щоб наша країна не стала жертвою цих провокацій, якими російська держава постійно займається проти нашої країни. Кремль щодня випробовує на міць наше терпіння і намагається втягнути нас у кривавий конфлікт, чого сьогоднішня влада Грузії не допустять», - заявила журналістам міністр оборони Грузії Тіна Хідашелі.

За словами міністра оборони, реакція міжнародного співтовариства у зв'язку з поточними подіями у прифронтовій смузі дуже висока і напружена.  Раніше МЗС Грузії через швейцарське посольство направило ноту протесту уряду РФ через встановлення розмежувальних знаків, які позначають "кордон" самопроголошеної Республіки Південна Осетія. За твердженням уряду Грузії, їх перенесли на 300 метрів вглибину грузинської території, де знаходиться нафтопровід Баку-Супса. А от МЗС Росії як завжи ігнорує будь-які звинувачення у свій бік і називає це наклепом грузинського уряду.


© Іраклі АНДРОНІКАШВІЛІ