Замість Днєпрапєтровска має постати Січеслав

Дніпро, Днєпр! Яка чудова назва для українського міста. І люди тішаться, що за неї проголосували. Важко повірити, що українці голосували саме за Дніпро. Або я помиляюсь. Бо Січеслав – це наше. Воно ж аборигенське. Ця назва існувала раніше: «З історії міста Дніпропетровськ. У минулому, до 1918 р. – Катеринослав (Екатеринославъ). У 1918-1926 рр – Січеслав (ця назва була надана місту за часів УНР)».

Ця назва, Січеслав, стояла на виданнях тодішніх книжок, зокрема й "Кобзаря", "Енеїди" і козацьких повістей Кащенка. «Новорічне вітання всім добрим людям у Січеславі...» – писав колись Олесь Гончар. Ця назва, історична, козацька, славетна, викликає лють у путінських писателів та політиків українофобів.
Наведемо лише характерний приклад думок представників "високо моральної та духовної скрєпи". Георгій Савіцький висловився щодо назви міста на Дніпрі: «Пока на капитально оборудованном въезде в город "Січеслав", как хотело назвать его бандеровское отребье, каратели из батальона "Днепр-1" терли глаза, таращась на стволы русских пушек, они и не заметили, как оказались...».

На противагу цьому, зовсім аморальні псевдопатріоти з'єднавшись у бізнесово-політичну корпорацію із жидами, проголошують дещо інші гасла. Так, Олександр Тамоніков зазначив: «Всё руководство города на нашей стороне. Пусть хоть в Сичеславе и сидит Коломойский. Пусть он и олигарх, но зато постоянно снабжает нас бабками...».

Коли ж українцы зрозуміють, що замість Днєпрапєтровска має постати не Єкатєріновлав, а козацький Січеслав. Щодо назви Дніпро-Днєпр – це уже нові покоління, для яких історія не означає нічого. Як і такі видатні постаті як промисловець Олександр Поль або ж дослідник Дмитро Яворницький. Січеслав вони просто не вимовлять. Це слово застрягне їм у зубах. Але переможуть вони. Як і завжди...

P.S. У Січеслав я б іще поїхав, а в Днєпр – ніколи.

 

© Юрій ВИННИЧУК