Українська діаспора підтримала акцію #FreeSavchenko

Сьогодні опівдні у столицях Естонії та Фінляндії відбувся мітинг української та російської діаспори як частина всесвітньої акції "#FreeSavchenko!" на підтримку української льотчиці і народного депутата України Надії Савченко, яку кремлівська влада тримає під вартою в РФ.

Надію Савченко звинувачують у співучасті у вбивстві російських журналістів та незаконному перетині кордону РФ. Сама Надія Савченко заявляє, що невинна і, що її викрали з території України російські військові та відвезли до Росії. На знак протесту вона оголосила голодування, яке триває вже 80-й день!

Мітинг на підтримку Надії Савченко пройшов сьогодні ввечері на площі Вабадузе у Таллінні, де зібралось до сотні українців із національними прапорами та плакатами із закликом до кремлівської влади звільнити українську льотчицю.

Із такою ж самою заявою близько 50 українців та росіян пообіді на площі Маннергейма у Гельсінкі зібралися не далеко від будівлі фінського парламенту Едускунти.

Крім того, представники української діаспори в Таллінні та Гельсінкі згадали і застреленого напередодні російського опозиційного політика Бориса Нємцова.

Подібні акції із гаслом "Свободу Надії Савченко!", "#FreeSavchenko" пройшли містами України та по всьому світі, де проживають представники української діаспори.

 

© Денис КОВАЛЬОВ