У Гельсінкі з'явилось "посольство ДНР"?

Поки небайдужі громадяни Фінляндії допомагають українському війську вистояти від навали зі Сходу шляхом волонтерської діяльності, 26 лютого уряд Фінляндії дозволив фінській компанії “Noptel Oy” поставляти в Україну 1 тис. лазерних далекомірів LRF200, якими можна обладнати системи управління вогнем і стрілецьку зброю.

Відповідь московського агресора не забарилась. Наступного дня, 27 лютого, МЗС РФ зазначило, що «такий не виважений крок фінської сторони не може служити інтересам встановлення миру і стабільності в Україні, особливо зараз, коли в результаті дуже непростих зусиль намітилося реальне просування сторін на шляху мирного врегулювання внутрішньоукраїнського конфлікту, поставки потенційних елементів летального зброї по суті можуть трактуватися в Києві як пряма підтримка лінії "партії війни"».
На такий жорсткий випад з боку РФ зовнішньополітичне відомство Фінляндії не дало жодної відповіді. Проте лише простою заявою свого МЗС Кремль не став зупинятись у напрямку дестабілізації ситуації в сусідній країні. Так, ще з грудня 2014 р. фінський правозахисник та русофіл Ерккі Йохан Бекман, який здобув популярність своїми антиестонськими та антиурядовими публікаціями, був призначений, за даними проросійських фінських блоґів та російських Інтернет-ЗМІ, Владиславом Сурковим, за згодою лідера донецьких бойовиків Олександра Захарченко, офіційним представником "посольства ДНР" у Фінляндській Республіці. До слова, пан Бекман давно позиціонує себе як захисник прав росіян у Фінляндії, паралельно очолюючи ще й “Антифашистський комітет Фінляндії”.
Тож після того, як уряд Фінляндії дав згоду на постачання в Україну фірмою “Noptel Oy” лазерних далекомірів, офіційний представник "посольства ДНР" у Фінляндській Республіці на Інтернет-порталі так званого "посольства" у Гельсінкі (http://novorossiyaembassy.com/) видав критичну заяву такого змісту (текст заяви надаємо скорочено у перекладі):

«Представництво ДНР у Гельсінкі вважає, що рішення фінського уряду, яке дозволяє експорт високотехнологічної військової техніки Києву, підтверджує той факт, що Фінляндія повністю підтримує політичний курс незаконної революційної Київської хунти в небажанні дотримуватися Мінської угоди про припинення вогню і намір продовжити геноцид цивільного населення Донбасу. (…) Як відомо, в лазерні далекоміри компанії “Noptel Oy” призначені для важкого озброєння тому їх продаж незаконній революційній Київській хунті дозволить і надалі ефективно вбивати цивільне населення на Донбасі, застосовуючи артилерію та інше важке озброєння. (…) Участь Фінляндії через компанію “Noptel Oy” в підготовці нових масових вбивств в Україні під час воєнної кризи підтверджує, що для фінських урядовців людське життя нічого не варте. (…) Крім того, уряд Фінляндії намагається приховати ці факти від ЗМІ і фінського народу. Фінська державна телерадіокомпанія “YLE” і головна газета “Helsinki Sanomat” не звертають уваги на цей кричущий факт, що є порушенням міжнародного права, договорів і принципів...».
Часопис “Січовик” звертається до Міністерства зовнішніх справ України, Посольства України в Фінляндській Республіці та Республіці Ісландія в Гельсінкі та до Надзвичайного та Повноважного Посла України у Фінляндській Республіці та Республіці Ісландія Андрія Олефірова з проханням невідкладно втрутитись і розібратись у ситуації, яка склалась із діяльністю псевдоправозахисника Ерккі Йохана Бекмана, а також, не допустити створення так званого "посольства ДНР" в Гельсінкі під егідою "миру і злагоди" руками кремлівських військ та ЗМІ.

 

© Денис КОВАЛЬОВ