У країни Балтії прибули військові США із технікою

9 березня у столицю Латвії прибули американські танки "M1A2-Abrams" і бронемашини "M2A3-Bradley", а також техніка забезпечення - в цілому більше 120 одиниць техніки. Після анексії кремлівськими військами Криму і конфлікту на Сході України, уряд і військові США вирішили провести в країнах Балтії та в Польщі навчальну операцію "Atlantic Resolve". Її мета - показати жителям цих країн, що військовий альянс НАТО захистить їх від кремлівської орди.

"Наше послання жителям Латвії таке: армія США надасть будь-яку підтримку, яка знадобиться військовим ціїє крихітної країни - з землі, повітря чи моря. Ми розширимо операцію "Atlantic Resolve", створивши єдиний фронт проти агресії Росії", - заявив у понеділок, 8 березня, в Ризькому порту генерал-майор США Джон О'Коннор.
Військовий також зазначив, що збройні сили США пробудуть в Латвії та інших країнах Балтії стільки, скільки буде потрібно, щоб унеможливити просування військ РФ далі на Захід. Доставка техніки до Латвії пройшла в рамках операції "Atlantic Resolve" - в Латвії вдруге розквартирувався кавалерійський полк армії США у складі 1-ї бригади 3-ї піхотної дивізії. Ця бригада буде дислокуватись в Латвії приблизно три місяці, до наступної ротації.

 

© Павло КОВАЛЬОВ