У Таллінні згадали жертв совєцького бомбардування

У понеділок у Таллінні пройшов ряд заходів в пам'ять про трагічні події 9 березня 1944 р., коли місто піддалося варварському бомбардуванню совєцької авіації. За традицією на площі Вабадусе були запалені свічки.
О 12:00 відбулася поминальна служба на кладовищі Сізелінна, де до місця поховання жертв було покладено квіти та запалені свічки. З промовою виступив голова міських зборів Таллінна Тоомас Вітсут. У музеї-концертному залі Нігулісте відбулася поминальна служба, а також виступив історик Яак Юске, який детально розповів про сплановане бомбардування ВПС ЧА СССР, що готувалось вищим політичним та військовим керівництвом совєцької держави.
О 19:15 розпочався поминальний дзвін дзвонів талліннських церкв усіх без винятку конфесій. На узбіччях вулиці Гар'ю були запалені поминальні свічки.
Історична Довідка: У ході варварського бомбардування совєцькою авіацією 9 березня 1944 р. на Таллінн було скинуто близько 1725 розривних і 1300 запалювальних бомб. Основною мішенню бомбардування були житлові райони. Було знищено близько 1549 будівель, 3350 отримали пошкодження, що склало 30% тодішнього житлового фонду. Більше 20 тис. людей залишилися без даху над головою. В результаті бомбардування загинули 554 громадянина Естонії, а також 50 німецьких військових і 121 військовополонений. За 3 дні до цього 6 березня 1944 р. в результаті совєцького бомбардування було повністю зруйновано місто Нарва, яке пізніше увійшло в історію СССР як "тріумфальне визволення від німецько-фашистських завойвників".
 
© Дмітрій МАТВЄЄВ