Корсиканці виступили проти примусової асиміляції з мігрантами

Протягом останнього тижня серпня на французькому острові Корсика не вщухають народні протести, розпочаті після побутового конфлікту на пляжі міста Бастія. Вихідцям з ісламських країн Близького Сходу та Північної Африки не сподобалося, що якийсь європейський турист сфотографував їхніх жінок в так званій "буркіні" (повністю закритому костюмі для купання). Через це розгорілась бійка, в результаті якої взяло участь мало не все місцеве населення. Підсумок: 5 поранених і кілька спалених автомобілів корінних корсиканців. Все могло б закінчитися гірше, якби не нагодився поліцейський спецназ.

Тим часом, французька влада закликала мешканців острова Корсика до спокою. Неповага ісламських біженців-мігрантів до корінних мешканців Бастії схвилювала весь острів Корсика, де вже тиждень тривають багатотисячні народні акції протесту. Корсиканці вийшли на вулиці своїх міст у зв'язку із неповагою до своїх споконвічних традицій та масовою бійкою. Міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казньофф минулої неділі закликав мешканців острова Корсика до порядку і спокою, а також, наказав райони компактного проживання мусульманських біженців-мігрантів на острові взяті під постійну поліцейську охорону після того як кілька сотень людей спробували прорватися туди, скандуючи: "Це наша земля! Геть варварів-окупантів". Поліцейський спецназ не дозволив протестувальникам прорватися в квартали, населені мігрантами. У свою чергу, угруповання радикального "Фронту національного звільнення Корсики" (корс. Fronte di Liberazione Naziunale Corsu) попередила ісламських біженців-мігрантів, що будь-який напад на корсиканців призведе до "рішучої відповіді без будь-яких коливань".

Варто нагади уважним читачам, що боротьба з неконтрольованою міграцією може стати своєрідним поштовхом до звільнення Корсики від французького панування. Симптоматично, що корсиканці, самі будучи народом гарячим, змогли самотужки дати відсіч ісламістам на одному з міських пляжів Баастії. Тепер в Парижі побоюються, що повторення конфлікту змусить мешканців острова Корсика знову заявити про прагнення до повної незалежності як у середині ХХ ст. Корсиканські націоналісти-регіоналісти констатували, що кожен подальший такий конфлікт між мешканцями острова Корсика та мусульманськими біженцями-мігрантами тільки заохочує місцеве населення до від'єднання від Франції, що без того масово співчуваюче ідеям повної автономії за прикладом іспанської Каталонії чи британської Шотландії. "Фронт національного звільнення Корсики" за 40 років свого існування користується все більшою підтримкою електорату на місцевих виборах. Парадокс, але регіоналісти різних країн Європи дійсно можуть стати єдиною силою, здатною протистояти навалі ісламістів із Західної Азії та Північної Африки.

 

© Калєв КОРПІНЕН