Ветеранів Латвійського легіону Ваффен-СС урочисто вшанували

Сьогодні, 16 березня у Ризі та в інших містах Латвії пройшли урочисті заходи, присвячені пам'яті легіонерів із Латиського добровольчого легіону Ваффен-СС. В центрі латвійської столиці біля монумента Свободи під пильною охороною поліції колишні легіонери, яких залишилось не більше 100 чоловік промарширували разом із патріотичною молоддю Латвії та сусідніх країн Балтії.
Щоб вшанувати пам'ять полеглих бійців Латиського добровольчого легіону Ваффен-СС, до пам'ятника Свободи в Ризі підійшли кілька десятків людей переважно похилого віку. Патріотично налаштована молодь створила своєрідну алею з латвійських аціональних прапорів. Урочистий захід в центрі Риги відбувався всього 2 години і завершився виконанням державного гімну Латвії. Після чого, участь пам'ятному богослужінні в Домському соборі взяли близько 300 осіб.
Урочисті заходи також мають відбудуться ввечері у селищі Лестене, де знаходиться братське кладовище легіонерів. Одним з головних організаторів урочистостей виступила некомерційна громадська організація “Яструби Даугави” (лат. Daugavas Vanagi). 
МЗС Росії вже встигло засудити урочисті заходи, присвячені пам'яті легіонерів із Латиського добровольчого легіону Ваффен-СС назвавши їх відродженням нацизму та ненависті до російськомовних мешканців Латвії, що суперечать законам ЄС та Латвії! У той же час президент країни Андріс Берзіньш засудив антифашистських "екстремістів", які намагалися перешкодити святковим урочистостям в центрі Риги та покладанню квітів до монумента Свободи.
Незадовго до проведення урочистих захолів біля монумента Свободи відомий націоналіст Ігор Шишкін разом із побратимами організував мовчазний пікет, ніяких гасел чи плакатів не було - кілька людей просто тримали в руках державні прапори Латвії, Литви, Естонії, України і біло-червоно-білий національни прапор Білорусі. При спробі розгорнути державний прапор України до Ігоря Шишкіна підійшов молодий чоловік, який вимагав не розгортати цей прапор, бо ніби існує на це заборона мерії Риги. Однак Ігор Шишкін відразу звернувся до поліції з приводу цього прикрого інциденту і, все ж, розгорнув прапор України поряд з іншими прапорами.
 
© Віталій ХЛАПКОВСЬКИЙ