Одеські активісти "Вуличного Фронту" виявили знищення дерев попами РПЦ

Ввечері 6 листопада 2016 р., прогулюючись Преображенським парком, що в центрі Одеси, активісти громадської організації "Вуличного Фронту" випадково стали свідками того, як невідомі особи під керівництвом представників церкви так званого "Московського патріархату", а насправді агенти Російської Православної Церкви знищують дорослі живі дерева, які ростуть неподалік церкви.

Нажаль, коли активісти виявили описану ситуацію і підійшли до церкви з метою зупинити знищення дерев, 2 дерева були вже майже знищені і ще 2 непоправно понівечені невідомими особами, які не представилися і не показали жодних документів, які б дозволяли проведення подібних робіт. Частина осіб, які знищували дерева, знаходилася в нетверезому стані і поводила себе вкрай неадекватно, через що між ними та активістами виникла словесна суперечка. В цей момент з церкви вийшов священик, який заявив, що дерева не знищують а "омолоджують" і, що він готовий показати усі необхідні документи, пов'язані зі спилюванням дерев, а також документи, які підтверджують право власності церкви на розташовану посеред парку землю. Але при цьому священик московської церкви РПЦ чомусь постійно запрошував активістів пройти з ним до його автомобілю і подивитися документи саме там. Доречі згодом з'ясувалося, що документів на земельну ділянку у нього з собою не було.
Активістами "Вуличного Фронту" був викликаний наряд патрульної поліції (наряд "Благо-302", як вони самі представилися), який, прибувши на місце, не спромігся ні затримати осіб, які знищили дерева, ані перевірити, чи є вони співробітниками КП "Міськзелентрест", ані витребувати та показати активістам документи на "омолодження" дерев. Через такі дії патрульних 3-м особам, безпосередньо винним у знищенні дерев, вдалося втекти. Також патрульні не попросили представників церкви пред'явити документи, які б дозволяли будувати церкву посеред парку, огороджуючи при цьому значну частину зеленої зони та прикриваючись реставрацією храму, що колись знаходився на території цвинтаря, на місці якого в совєцькі часи, власне, і було створено даний парк. Замість проведення усіх необхідних, передбачених чинним законодавством дій, патрульні зайшли у двір церкви, а потім і в саму церкву, де, за їх словами, взяли письмові пояснення у священика та в осіб, які безпосередньо знищували дерева. Активістів при цьому попросили почекати в стороні. Згодом патрульні заявили, що у священика є всі документи на знищення дерев в парковій зоні, і що один з тих, хто знищував дерева, є співробітником КП "Міськзелентрест", але жодних документів на підтвердження своїх слів патрульні не показали.
Вислухавши позицію патрульних поліцейських, активісти "Вуличного Фронту" за своєю доброю традицією провели для них безкоштовну пізнавальну лекцію з основ кримінального права та процесу, екологічного права, а також теорії держави і права, тобто з тих правових дисциплін, у вивченні яких патрульні поліцейські стикаються з найбільшими труднощами, через що багато з них просто кидає навчання. Завадити проведенню лекції весь час намагався священик (як доречі виявилося священик-агент окупаційної РПЦ), який в присутності поліції змінив тактику і почав брехати, що активісти йому погрожували. При цьому священик записував на диктофон та знімав активістів за допомогою айфону однієї з останніх моделей, у придбанні якого йому імовірно допомогла його незламна віра у Бога. Зрештою через низький коефіцієнт корисної дії лекцію довелося закінчити після сказаної однією з патрульних поліцейських, фрази: "Хлопці, чому ви так з ним говорите? Він же не якийсь там бухгалтер, робочий чи будівельник - він священик!?". Певно, для цього наряду патрульної поліції віра у Бога і авторитет так званого "Московського патріархату" виявилися важливішими, ніж законодавство України та Присяга, яку вони давали Українському народові.
На даний момент "Вуличний Фронт" готує офіційні заяви у відповідні органи з метою притягнення винних у знищенні дерев до відповідальності згідно із чинним законодавством України. Закликаємо одеситів не залишатися байдужими до питання збереження зелених зон і зупиняти будь-які спроби знищення зелених насаджень у нашому місті!

 

© Вуличний ФРОНТ