Активісти "Грузинської мрії" влаштували cутички із опонентами

У понеділок 16 березня у західногрузинському містечку Зуґдіді, адміністративному центрі краю Самеґрело-Земо Сванеті відбулися сутички між прихильниками і противниками колишнього президента країни Михайла Саакашвілі. Бійка сталася біля офісу опозиційної партії "Єдиний національний рух".

 

Бійка почалася після того, як сотні людей з прапорами правлячої коаліції "Грузинська мрія" і плакатами проти екс-президента Михайла Саакашвілі підійшли до центрального офісу партії "Єдиний національний рух" у Зуґдіді. Вони висловлювали невдоволення тим, що опозиційні лідери агітували мешканців Зуґдіді взяти участь в акції з вимогою відставки уряду на чолі із прем'єр-міністром Іраклі Гарібашвілі, яка намічена на 21 березня.

Активісти партії "Грузинська мрія" із дерев'яними палицями у руках увірвалися в офіс "Єдиного національного руху", де їх зустріли прихильники Михайла Саакашвілі. Поліція Зуґдіді протягом години намагалася розборонити натовп протестуючих, але розлючені активісти застосовували дерев'яні та залізні палиці. В результаті, на першому поверсі будівлі не залишилося жодного цілого вікна, а десятки людей були відвезені в місцеву лікарню із каліцтвами різного ступеня тяжкості.
Тим часом із засудженням кривавого інциденту в Зуґдіді виступили представники правлячої "Грузинської мрії" і прихильники Михайла Саакашвілі. Голова осередку "Єдиного національного руху" у Зуґдіді Акакій Мінашвілі назвав події у місті репресіями проти опозиції, бо замість того, аби дбати про вирішення проблем населення, влада активізує своїх прихильників на агресію без жодної на те причини. Акакій Мінашвілі висловив думку, що на нього і його прихильників напали співробітники місцевого муніципалітету і сакребуло (міської ради Зуґдіді).

Крім Зугдіді аналогічні протистояння між прихильниками Михайла Саакашвілі та активістами правлячої партії "Грузинська мрія" зафіксовані в Батумі та в Тбілісі. "Грузинська мрія" закликала своїх членів і прихильників не піддаватися на провокації, які, згідно із поширеною правлячою партією заявою, планує "Єдиний національний рух" з метою штучного загострення ситуацію і створення в суспільстві відчуття заворушень. Також у заяві міститься заклик до правоохоронних органів своєчасно розслідувати інцидент, що стався в Зугдіді.

Як йдеться в офіційній заяві "Єдиного національного руху", у найближчі вихідні в Тбілісі на проспекті Руставелі має відбутися мітинг опозиційних сил, які мають висловити свою чітку позицію щодо подолання економічної кризи і вироблення заходів по зміцненню національної валюти ларі, що пережила потужну 35%-ву девальвацію. Чи переросте цей мітинг у "грузинський майдан" покаже час.

 

© Ревуч СІЧОВИЙ