Гурт "Вертеп" презентував збірку військових пісень

На початку ХХІ ст., як і 100 років до цього, в Україні знову з'явились Свої Герої! Українським героям початку XX ст., та їхнім онукам, героям 2014-2015 рр. присвячується новий, вже 7-й альбом гурту "Вертеп" - "МАМАЙ. Гайдамацькі пісні"!

Пісні з альбому "МАМАЙ. Гайдамацькі пісні" (2015) загартувались на майданах, відігрались у військових частинах, госпіталях, аеродромах та на блокпостах. Донбаса в зоні АТО. "Чучупаку", "Кулю", "Групу Крові", "Махновську" співають наші хлопці сьогодні на війні. Водночас, слухачи наших пісень на Заході країни, відкрили для себе Героїв Сходу, Півдня та Центру України, створюючи спільну систему координат, єдину державну ідеологію!
Презентація нового альбому гурту "Вертеп" вже відбулась у Січеславі 7 березня, в переддень 14-го Дня народження гурту "Вертеп"! Наступна презентація альбому "МАМАЙ. Гайдамацькі пісні" відбудеться на Донеччині в місті Краматорськ 21 березня. Крім пісень з нового альбому гурт "Вертеп" заспіває й інших бойових народних хітів, що підтримають дух краматорчан та воїнів, що захищають нашу країну.
Основу альбому "МАМАЙ. Гайдамацькі пісні" складають авторські тексти одного з вертепників Олексія Бондаренка, написані під впливом прочитаних книг про героїчну боротьбу українського народу з більшовицькими окупантами на початку ХХ ст. Крім авторських та народних пісень в альбомі представлено вертепна версія пісні гурту "Кіно" відома "Група Крові" в українському перекладі Юрка Покальчука, та пісня на вірш Тараса Шевченка з гайдамацького циклу.
Тимофій Хом'як, лідер гурту "Вертеп" зазначив, що гурт майже 10 років писав і записував гайдамацькі пісні. З часом пісні ставали народними, під час гастролів в зоні АТО хлопці на передовій просили співати "народну" пісню про Чучупаку. Пісня "Махновська" увійшла до кількох музичних збірок сучасної героїчної та рок-музики.
"Холодний Яр" Юрія Горліс-Горського, твори сучасних дослідників та істориків Романа Коваля, Григорія Гусейнова, Василя Шкляра надихнули музикантів гурту "Вертеп" створити музичний супровід прочитаному, з нашими героями-отаманами, військовими оркестрами, козацькими маршами та народними думами. Пісні, що задумувались гутом "Вертеп", як героїчний епос, саундтрек першої російсько-української війни ХХ ст., несподівано стали актуальними і реальними у війні з тим же ворогом,що і сто років тому, вже в ХХІ ст. Єдине, що змінилось за цей час, це назва альбому, до гайдамацьких пісень додався Мамай - наш Воїн-Мудрець, народний захисник та символ перемоги і незламності Українського Духу!
Існування повноцінної держави неможливо без Героїв! Герої не вмирають! Вмирають вороги! Слава Україні! Героям Слава!


© Людмила ХОМ'ЯК