Націоналісти відсвяткували річницю незалежності Фінляндії з вогником

Цього вівторка, 6 грудня 2016 р., фінські націоналісти провели 2 смолоскипні марші у центрі Гельсінкі з нагоди 99-ї річниці проголошення незалежності Фінляндії. Перший, найбільш чисельний, провели активісти та прихильники громадської ініціативи "612.Fi". Другий - члени радикальної націоналістичної організації "Фінський націоналістичний спротив".

Пообіді активісти та прихильники громадської ініціативи "612.Fi" зі смолоскипами та державними прапорами Фінляндії зібрались на площі Тьоольон торі, як і 2 роки поспіль до того, де окрім патріотів Фінляндії були присутні поліціянти та радикально налаштовані анархісти. За оцінками столичної поліції Гельсінкі, участь у заходах з нагоди чергової річниці проголошення незалежності Фінляндії на Тьоольон торі взяло більш ніж 1 тис. осіб, незважаючи на засніжену погоду. На щастя, всі намагання ліворадикалів зчинити безлади і втритутись своєю деструктивною діяльністю у хід святкових урочистостей були припинені активними діями поліції. Варто зауважити, що наживо в мережу інтернет марш громадської ініціативи "612.Fi" транслювали репортери-аналітики з націоналістичної спільноти "Suomen Sisu", які також взяли участь в урочистостях. Смолоскипний марш завершився на території столичного військового цвинтаря Гієтаніємі, де за традицією в день незалежності запалюють свічки на могилах фінських воїнів-героїв, загиблих у війнах за державну самостійність Фінляндії.

У свою чергу, починаючи з 15:30 у центрі Гельсінкі, поблизу торгового центру Камппі проспекті Маннергеймінтіе почали збиратись активісти та прихильники радикальної націоналістичної організації "Фінський націоналістичний спротив" (фін. Suomen Kansallinen Vastarintaliike). Перед присутніми виступили з привітаннями депутат-націоналіст Себастіан Тюнккюнен, парламентський помічник Тері Кіємункі, який нещодавно виступив публічно з критикою ісламу і мусульманської імміграції до Фінляндії, а також естонська націоналістка Марія Калйусте з панскандинавського об'єднання "Fortress Europe". Вже о 16:00 колона у кількості 750 осіб з зелено-біло-зеленими прапорами "Фінського націоналістичного спротиву" рушила маршем до місця офіціного збору проведення мітингу в районі Гаканіємі. Проте, вже невдовзі, через широкий резонанс акції націоналістів серед лівих радикалів, столична поліція Гельсінкі змінила кінцеву точку на парк Кайсаніємі.

За словами організаторів обох маршів, важливість щорічного нагадування у річницю проголошення незалежності Фінляндії смолоскипними маршами і націоналістичними акціями мешканцям Гельсінкі важливості цінування державної самостійності має змінити ставлення всіх фінів до націоналістичної ідеології з різкого негативу до щирого позитиву, залишивши у минулому спадщину мультикультурної асиміляції і відродження справжніх національних традицій. Активісти "Фінського націоналістичного спротиву" наголошують, що день незалежності Фінляндії має стати по-справжньому революційним, тому що без опору фінського народу репресивним періодам руйнувань в історії, які позначились насильною русифікацією та частими військовими агресіями Москви, не було б сучасної державної самостійності та економічного дива, яке сьогодні може перетворитись на рецесію.

 

© Калєв КОРПІНЕН