Січеславські патріоти встановили пам'ятний хрест виконавцям Акту Злуки

Сьогодні, 22 січня 2017-го р., коли вся Україна урочисто святкує День Соборності (єднання всіх етнічних земель населеними українцями під національним жовто-блакитним стягом) у Січеславі відбулось феєричне та довгоочікуване відкриття пам'ятного хреста на честь Акту Злуки УНР та ЗУНР, яке сталося цього дня 98 років тому - 22 січня 1919 р.

Так у соборній державі Україні, в місті на Дніпрі встановлено історичну справедливість у вигляді пам'ятного хреста, який стоятиме неподалік місця поховання 14 воїнів УНР, героїв полку "Січових Стрільців", які загинули у боротьбі з більшовиками у січні 1919 р. Ініціатором встановлення пам'ятного знаку у вигляді кам'яного хреста на Соборній площі Січеслава, поблизу місцевого Історичного музею, який використовувався у нагородах і символіці УНР, виступив народний депутат України Андрій Денисенко та Громадська організація "СІЧ". Під час відкриття пам'ятника, відбулась урочиста презентація лідером гурту "Воплі Відоплясова" Олегом Скрипкою "Маршу нової армії" - осучасненого гімну ОУН "Зродились ми великої години".

Під час урочистого відкриття пам'ятного хреста слово узяв координатор народного "Руху за Гетьманат" Юрій Якуба, який, зокрема, підкреслив: «У засніженому Січеславі на День Соборності відбувається довгоочікувана подія! Меч Арея, меч військової удачі, з'явився в Січеславі... 98 років тому, Армія УНР з мінімальними втратами за пів години вигнала окупантів з нашого міста завдавши йому значних втрат... Мрії, задля запровадження яких найкращі сини України боролися і вмирали, стали дійсністю! Майже 100 років тому, цього дня урочисто було проголошено Акт Злуки двох розрізнених українських республік  ЗУНР та УНР – в єдину цілу державу. Сьогодні в соборній державі Україна, на Соборній площі нашого славетного міста встановлено пам'ятний знак у вигляді Петлюрівського хреста - військової нагороди УНР на знак пам'яті та пошани героїчного чину стрільців з Галичини та Наддніпрянщини. Вічна слава героям України, полеглим за соборність!».

Як зазначили ініціатори встановлення пам'ятного хреста, місце було вибрано не випадково: поряд поховано 14 воїнів Армії УНР, котрі загинули, звільняючи Січеслав від військ більшовицької Москви у січні 1919-го р. За словами народного депутата Андрія Денисенка, підрозділ полку "Січових Стрільців" під назвою "Вільні козаки" був сформований з наддніпрянців і галичан, які боролись і віддали своє життя за нашу Соборну Українську Державу, тому у часи нової московської агресії варто нагадати сучансим українцям про справжні ідеали, звернутись до героїв своєї герооїчної минувшини і не дати забути справжній чин.

 

© Ревуч СІЧОВИЙ