Естонія засуджує розгортання московської агресії в Україні

Напередодні зустрічі Ради ЄС із закордонних справ, яка відбудеться наступного тижня 6 лютого, комісія у закордонних справах естонського парламенту Рійґікоґу запропонувала в разі відновлення ескалації конфлікту на українському Сході значно посилити санкції проти РФ.

 

За одноголосною пропозицією членів комісії із закордонних справ Рійґікоґу в порядок денний естонського парламенту був доданий пункт про те, що Естонія засуджує ескалацію військового конфлікту на Донбасі з боку кремлівсько-терористичних військ. Крім того, естонські депутати підкреслили, що санкції ЄС проти РФ повинні залишатися в силі до повного виконання Мінських угод всіма сторонами, у першу чергу - окупантами зі Сходу. Представники Естонської Республіки вважають, що в разі продовження військового конфлікту на Сході України санкції варто значно посилити.

«Позиції Естонії відображають наше ставлення до подій останніх днів в Східній Україні, - зазначив голова комісії із закордонних справ естонського парламенту пан Марко Міхкельсон. - Чи залишаться санкції проти РФ в силі, безпосередньо залежить від виконання Мінських угод. На жаль, ми бачимо різке погіршення ситуації. В наслідок розгортання військових дій поблизу міста Авдіївка, спричинених атакою прокремлівських сил, за останні дні загинули десятки людей. Сотні були поранені. Тому важливо, щоб Європейський Союз висловив повну підтримку Україні». За словами заступника голови комісії із закордонних справ Рійґікоґу пані Кейт Пентус-Розіманнус, Естонія та ЄС повинні підтримати територіальну цілісність України та наголосити на необхідності припинення військових дій. «Якщо військова ескалація на Сході України і порушення Мінських угод продовжаться, то адекватна реакція на це - переглянути введені санкції проти Москви і посилити їх», - заявила Кейт Пентус-Розіманнус.

Естонія вважає, що не дивлячись на важку ситуацію в державі, тривалу московську агресію і незаконну анексію Криму, Україна вже зробила важливі кроки щодо реформування держави. За оцінкою естонського уряду, народ і уряд України чітко висловили своє бажання інтегруватися в ЄС. Тому Естонія підтримує введення безвізового режиму між Україною та ЄС, а також остаточну ратифікацію та набрання чинності угоди про асоціацію. Крім того, народ Естонії підтримує прагнення і успіхи України у сфері державної реформи і продовжує підтримувати Україну як в двосторонньому порядку, так і через міжнародні організації. Естонія також закликає Україну вжити рішучих заходів у боротьбі з корупцією, в тому числі зміцнювати інститути, створені для боротьби з цією пошестю, а головне, реформувати судову систему. Президент, уряд та парламент Естонської Республіки вважають, що важливу роль у проведенні реформ відіграло активне і компетентне українське громадянське суспільство. Тому Естонія закликає уряд України і надалі тісно співпрацювати з громадянським суспільством.

 

© Мартін-Александер АРРАК