Брила чи монумент?

Запорізька влада 20 лютого 2015 р. встановила брилу Героям Майдану у річницю перемоги Революції Гідності. Це не пам'ятник і не монумент. Це груба, безформенна брила, шматок каменю, на якому навіть не написали героям якої революції встановлено цю брилу. Поки що, поки ще не відсторонені бандити з "Партії Регіонів", комуністи та інші українофоби.

17 березня запорізькі активісти-патріоти зробили те, чого влада не зробила - вони дописали до слів "Героям Революції" слова "Гідності". Цим вчинком активісти конкретизували, кому стоїть брила і з приводу чого. Повна назва вказує на те, хто є хто, щоб не була забута правда і щоб нащадки сьогоднішніх запоріжців пам'ятали: Небесна Сотня, воїни АТО - герої, а Пеклушенко, Межейко, Сін - їхні кати.
Активісти запорізької "Просвіти" дякують пану Владиславу Мороко, за ініціативи якого брила була встановлена, і ми добре розуміємо, що не було би навіть її, якби не він. Ми розуміємо, що пан Мороко хотів би встановити справжній величний монумент Героям Революції Гідності, але стара влада не люстрована і намагається чинити опір революційній хвилі і піднесенню України.
Представники старої влади, колишні члени "Партії Регіонів", комуністи та інші вороги України, прагнуть стерти правду про революцію, відібравши в неї ім'я, щоб уникнути відповідальності і вічної ганьби. Героям Революції Гідності мають стояти монументи, а не те, що стоїть на площі Фестивальній перед будівлею Запорізької обладміністрації. Невже Небесна Сотня заслужила на якийсь примітивний шматок каменю, а не на монумент? Невже тисячі тих, хто б'ється за нову Україну - сучасну, а не радянську чи пострадянську, правову, а не кримінально-олігархічну, багату, а не бідну - не заслужили на монумент?
"Немає грошей", - скажуть ті, кому байдуже, кому противно чи хто не розуміє, значимість монументу. "Немає бажання", - говоримо таким і погоджуються зі мною мої побратими, волонтери, військові та навіть прості містяни, які далекі від громадської діяльності.
Над Запоріжжям вже десятки років височіє монумент червоному диктатору, кату українського народу Владіміру Лєніну. Ще сотні, не брил - монументів, стоять по Україні аморальному маніяку, вбившому мільйони. Сьогодні такі "Лєніни" сидять в "Партії Регіонів" або "Опозиційному блоці" та продовжують війну проти молодої України. Сьогодні вони якими намагаються принизити героїзм наших героїв, стерти про них пам'ять та зменшити значимість Революції Гідності. Але не вийде в них нічого. Не здолати їм українського народу, не вбити їм молоду Українську державу.

 

© Владислав НАУМЕНЮК