Індіанці Бразилії виступили проти демаркації своїх земель

Понад три тисячі індіанців 25 квітня 2017 р. намагалися внести близько 200 трун до будівлі Національного Конґресу Федеративної Республіки Бразилії, призначених для символічного похорону багаторічному миру між владою країни та корінними мешканцями, але були зупинені озброєними загонами столичної поліції.
Мирна акція протесту, яка вже другу добу триває у серці міста Бразиліа, організована громадськими організаціями корінних мешканців країни через спробу федеральної влади Бразилії змінити територіальні межі індіанських резервацій, зменшивши їхню площу у двічі. Однак всі спроби організаторів мирного протесту пройти з дерев'яними трунами в середину бразильського парламенту були зупинені загонами столичної поліції. Індіанці-протестувальники були розігнані правоохоронцями за допомогою сльозогінного газу на площі Аламеда дуж Естадуш.
В той же час, виконавчий президент урядового "Національного Фонду Індіанців" (порт. Fundação Nacional do Índio, "FuNaÍ") Антоніу Кошта, виступаючи на урочистому засіданні нижньої палати бразильського парламенту в честь національного Дня індіанця, розповів про місію "FuNaÍ" і пообіцяв підтримувати прав корінних народів найбільшої країни Південної Америки. За словами Антоніу Кошти, урядовий департамент аграрно-лісничого розширення не прагне притиснити індіанців, а навпаки, хоче збільшити підтримку сільськогосподарського виробництва корінних мешканців на індіанських землях в Бразилії.
Проте організатори індіанської акції протесту, яким все ж дали можливість висловити свою думку з трибуни Національного Конґресу заявили, що виступають проти нагальної спроби федерального уряду здійнити неузгодженну з ними демаркацію земель в штатах Ріу-ді-Жанейру, Сан-Паулу, Пернамбуку та Акрі, загальна площа яких дорівнює 67 тис. 674 гаПредставники традиційних народів Бразилії у свою чергу шукають підтримку в уряду країни аби розширити технічне оснащення власної сільсько-господарської діяльності з метою збільшення виробництва продукції, а отже, й забезпечення продовольчої безпеки власних племен.
Тож наразі, попри сутички індіанців із поліцією на вулицях столиці Бразилії, тривають перемовини організаторів акції протесту з урядовцями та конґресменами щодо налагодження активного партнерства в галузі сільського господарства та встановлення багаторічного мараторію на будь-які спроби демаркації індіанських резервацій. Чим закінчиться бурхливе обговорення та мирний протест в Бразиліа покаже час. Однак вже зараз впевнено можна заявити, що лоббісти великих агрокорпорацій в бразильському парламенті будуть робити все необхідне аби провести незаконну демаркацію індіанських територій, що в кінцевому рахунку може призвести як не до партизансього опору корінних племен, так до їх повного вимирання.
 
© Павло КОВАЛЬОВ