Демократи Півдня США провели де-патріотизацію власної історії

В кінці травня цього року у великих містах Півдня США, багатих на історичну спадщину колоніального періоду та доби американської громадянської війни 1861-1865 рр., стались непередбачувані події. В Нью-Орлеані та Балтиморі місцева влада (представлена членами Демократичної партії) під тиском громадськості (ЛГБТ-активісти та чорношкірі американці) вирішила позбавити вулиці та площі своїх міст скульптурної окраси – показово демонтувати пам'ятники видатним постатям конфедератів.

Так звані "захисники історчиної спадщини", котрі постійно дорікають післямайдановій Україні на дію декомунізаційного законодавства щодо знесення стовпів комуністичного тоталітаризму у вигляді фалічних символів Леніна і компанії не хай тепер йдуть під три чорти! Українські грантожери та оспівувачі "світлого майбутнього" в Євросоюзі на гроші державного бюджету США тепер можуть радіти, адже їх заокеанські спонсори зробили неможливе. Вони захистили утопічну рівність ціною забуття своєї історичнорї спадщини!

Так, 13 травня в Нью-Орлеані, попри багатотисячні акції протести "за" і "проти", статуя президента Конфедеративних Штатів Америки Джефферсона Девіса була знята з височенного гранітного постаменту на жвавому міському перехресті і відправлена у місцевий історичний музей. Прихильники демонтажу, які в основній своїй масі були представлені нащадками рабів Півдня та активістами ЛГБТ-спільноти, щиро раділи такому кроку з боку міської влади підкреслюючи, що доба панування конфедератів немає жодного відношення до їх історичної минувшини. Захисники ж пам'ятника – патріоти з прапорами КША та білі націоналісти – намагались безрезультатно зупинити таке історчине невігластво, але поліція одразу їх відтіснила на кілька метрів від площі, де відбувались роботи з демонтажу. Не оминула така похмура участь і генерал-полководця армії конфедратів Роберту Лі  його монумент демонтували у Нью-Орлеані 24 травня.

А в столиці штату Меріленд, місті Балтімор, влада вирішила демонтувати залишки історичної минувшини пов'язаної з рабством та перемогами армії конфедератів у громадянській війні 1861-1865 рр. на Потомакському плацдармі. Під знос пішли монументи видатним генералам Джозефу Джонстону і П'єру Бореґару, а також, постамент невідомим загиблим захисникам Півдня. Тут так само не обійшлось без сутичок між прихильниками демонтажу та захисниками американської історії. Американські патріоти з прапорами КША намагались прорвати поліційний кордон, аби зупинити процесу демонтажу, але їм на заваді стали агресивні чорношкірі радикали в банданах, які закидували білих співгромадян сміттям та обливали водою. У підсумку найбільш активних протестувальників з обох сторін конфлікту забрали до відділку міської поліції для з'ясування особи та наявності попередніх порушень закону.

Як бачимо, будь-які спроби переписати історію, навіть таким ганебним чином як де-патріотизація монументів американським героям Півдня часів громадянської війни 1861-1865 рр. є тією точкою неповернення, яка заважає сучасній державі США дійсно стати могутньою, опершись на традиції ХІХ-го ст. та історичної минувшини. Ті, хто заявляють про аналогічні події "ленінопаду" в Україні впродовж останніх 4-х років є невігласами та спекулянтами! Адже наша країна позбавлається не історичної спадщини, а героїзації та метастазів руйнівного комуністичного тоталітаризму, існування якого призвело до влади узураптора Віктора Януковича, спровокувало московську анексію Криму та війну на Донбасі. Українці, звісно, вкотре витримають тяжкий урок долі, а чи зможуть американці, покаже час.

 

© Калєв КОРПІНЕН