У Гельсінкі поліція та мігранти виступили єдиним фронтом проти націоналістів

Наприкінці червня поліція фінляндської столиці опублікувала офіційний наказ з вимогою до протестувальників антисистемного націоналістичного руху "Suomi Ensin" припинити свою демонстрацію в центрі Гельсінкі. Повідомляється, що причиною стала ймовірна агресивна поведінка протестувальників по відношенню до мусульман-мігрантів, які зневажають міграційну політику Фінляндії та чинять кримінальні злочини.

Зауважимо, що демонстрація руху "Suomi Ensin" (у перекладі з фінської: "Спершу, Фінляндія!") вже п'ятий місяць триває на привокзальній площі у центрі фінляндської столиці. Учасники акції протесту вимагають від уряду зміцнити кордони держави та посилити міграційну політику, особливо по відношенню до прибулих мігрантів з ісламських країн Азії та Африки. Однак останнім часом біженці-мусульмани почали провокувати націоналістів агресивними випадами та знущаннями над державним прапором Фінляндської Республіки. Представники руху "Suomi Ensin", не довго думаючи, почали спалювати наявні у них примірники "Корану" та закидувати яйцями навколишні кіоски з продажу шаурми та кебабів.

У відповідь на такі агресивні дії поліція Гельсінкі обрала бік мусульман-мігрантів і заявила, що демонстранти повинні покинути привокзальну площу до 18:00 1 липня. У прес-службі поліції фінляндської столиці  підкреслили, що акція протесту активістів руху "Suomi Ensin" становить більшу небезпеку для громадян, ніж біженці з ісламського Сходу. За словами старшого комісара поліції Ярі Тапоньє, учасники демонстрації не стали виконувати вказівки правоохоронців з дотримання громадського порядку, тож наразі тривають переговори з приводу припинення будь-яких демонстрацій поблизу головного залізничного вокзалу Гельсінкі.

Тим часом мусульманська громада Фінляндії, яка нараховує майже 100 тис. осіб (враховуючи прибьулих мігрантів), почала святкувати закінчення свого священного місяця Рамадан у публічних місцях. Так, у Гельсінкі, в зв'язку з великою кількістю віруючих, мусульманам дозволено збиратися на ранкову та вечірню молитву в парках і на стадіонах. І такий захід, на думку представників столичної поліції, ніяк не заважає працездатності столичного транспорту та громадському порядку. Чого не скажеш про компактну акцію протесту націоналістів... Одразу видно, що в цьому випадку застосовано сумнозвісні подвійні стандарти!

 

© Калєв КОРПІНЕН