Громадськість Черкащини проти гімназії для мусульман

Поки на Сході тривають військові дії з московським окупантом, а влада з Печерських пагорбів віщає про чергову подорож Дніпром баржі з херсонськими кавунами, у самому центрі України назріває справжня міжконфесійна буря. Влада Черкащини планує перетворити колись козацько-гайдамацький край у територію компактного проживання мусульман. Хіба не достатньо витребеньок заїжджих хасидів в Умані?

Нещодавно в Звенигородському районі Черкаської області було піднято питання щодо важливості нагального відкриття приватної ісламської гімназії. У селі Мізинівка, де планують звести навчально-освітній заклад, вже встигли побувати представники Ісламського культурного центру з Києва. Саме з їх ініціативи обласна і районна влада збираються з нуля побудувати приватну гімназію для мусульман. Чи означатиме цей крок початок поступового впровадження у дію плану з ісламізації сільських дітей, наразі не відомо, адже нині у самому розпалі громадські обговорення щодо доцільності такого кроку.

Так, ще минулого тижня в авторитетній обласній газеті "Вечірні Черкаси" до аналізу питання відкриття приватної гімназії при Ісламському культурному центрі долучили найактивніших представників громади Звенигородщини: Василя Довбуша (голова місцевої райдержадміністрації), Ларису Кочергу (начальник відділу освіти району) та Юрія Григор'єва (керівник відділ Закордонних справ НВР "Правий сектор"). І ось, що цікаво, лише один з трьох звенигородців, а саме Василь Довбуш, виявив повну готовність надати землю чи приміщення мусульманам, тісно з ними співпрацюючи. На жаль на невідомо чи матиме шановний голова Звенигородської райдержадміністрації з цього фінансовий зиск, але те, що місцевість може перетворитись на черговий прихисток мігрантів з Близького Сходу чи Магрибу, бо там буде працювати їх єдиновірна школа, це беззаперечний факт!

Водночас, своє обурення таким ініціативам висловили Лариса Кочерга та Юрій Григор'єв. Вони розкритикували плани майбутнього відкриття у затишному українському селі ісламського навчально-освітнього закладу, посилаючись на те, що для місцевих ця релігія є чужою. Також керівник відділу Закордонних справ НВР "Правий сектор" зазначив, що на Черкащині вдосталь меценатів, які б могли вкласти кошти в українську освіту, надавши місцевим педагогам необхідні робочі місця, яких так бракує на селі. У будь-якому випадку, якщо представники Ісламського культурного центру не передумають і будуть відкривати свою гімназію, це лише на руку патріотичним силам, які об'єднають мешканців декількох районів, аби висловити свій вагомий аргумент.

«Звенигородщина – це не місце для ісламу. Черкащина і так вже має хворобу у вигляді сіонізму в Умані, ще не вистачало мусульманства на малій Батьківщині Шевченка. Руйнуючи українську національну культуру влада хоче отримати своїх "30 срібняків". Ісламісти не врятують українське село, у якому немає мусульман! Хто взагалі дав такі координати представникам Ісламського культурного центру? Якщо село бідне, то не обов'язково кликати мусульман, євреїв, москалів чи ще якихось чужинців. Звенигородщина християнська була, є і буде! Нове життя для школи, для села та роботу мешканцям – має дати влада, а не ісламський центр!», – підсумував Юрій Григор'єв.

 

© Данило КАТРАННИК