Закарпаття тоне у смітті

Поки мешканці Закарпатської області жваво обговорюють стан президента Володимира Зеленського, їхній регіон потерпає від сміття. Мальовничі схили Карпат, береги річок, ба навіть — пам'ятки історії захаращені пластиком, битим склом та брудними поліетиленовими пакетами. Це все лишають не тільки місцеві, але й приїжджі, котрі позбуваються побутового сміття будь-де, адже існує велика відсутність таких необхідних контейнерів.

Детальніше...

Московська імперія завдає удару у відповідь

З подій кривавої Другої світової війни минуло вже понад 70 років, але її привиди досі ширяють на Сході Європи. Найбільш гостро переймаються цією тематикою нащадки тих, хто і розв'язав цю бійню планетарного масштабу — РФ прагне "зацементувати перемогу" СССР, помічаючи свої "воєнні подвиги" різними пам'ятниками на території сусідніх держав. Нещодавно одну з подібних гранітних міток представники Московщини відкрили у Фінляндії, відзначивши таким чином полеглих у Зимовій Війні загарбників-червоноармійців.

Детальніше...

Українофоби розпочали наступ на мову у Січеславі

Хоч як би нам не хотілось називати Січеслав "бастіоном українства", Бандерштатом-на-Дніпрі, нині місто дедалі більше перетворюється на осердя антиукраїнських сил, які гуртуються і йдуть у наступ. Українофобія мера Бориса Філатова, щорічні марші ходячих мерців (чи то пак "безсмертних полків") незавершена декомунізація і багато інших спірних моментів тривалий час наштовхували на далеко не найприємніші роздуми. Черговий же випад місцевих прихильників Кремля націлений проти української мови тільки доводить цю тезу.

Детальніше...

Нові виклики Старого Світу: більше питань, ніж відповідей

Напередодні доленосних виборів до Європарламенту у різних країнах-членах ЄС відбуваються зовсім протилежні речі. Так, у Фінляндії поліція дозволила дітям терористів "Ісламської Держави" повернутися до цієї північноєвропейської країни, у той час як в Португалії правоохоронці намагаються протистояти навалі мігрантів... Один континент — два світи!

Детальніше...

"Вояк переднього краю" боротьби за волю України – нова книга про Павла Шандрука

До 130-річчя від дня народження генерала Павла Шандрука (1889 рік, село Борсуки на Волині) Львівська спілка офіцерів України, Львівське товариство "Тернопільщина" та інші громадські організації провели презентацію нової книжки Ярослава Середницького – "Генерал Павло Шандрук. Друга світова війна". Її було видано наприкінці 2018 р. у львівському видавництві "Каменяр". Однак, тільки зараз вона почала надходити до свого читача.

Детальніше...