Метафізика "євразійства"

На тему "духовних скрєп" так званого "русскава міра" та "євразійства" можна говорити і писати багато, однак спробуємо коротко розібрати цю суперечливу ідею. Розберемо один примітний випадок, який стався минулої осені: у духовній провінції еРеФії, в столиці Сибіру, у Новосибірську відбулось групове зґвалтування зі схваленням всього "неосяжного євразійського суспільства".

 

За фактом цього моторошного групового зґвалтування 16-річної мешканки міста Кемерово в Новосибірську слідчий комітет порушив кримінальну справу за ч. 3 ст. 131 КК РФ "зґвалтування неповнолітньої". Злочинцям загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі. За повідомленням місцевих новосибірських ЗМІ вже затримані 4-ро підозрюваних. За деякими даними, молоді люди дали свідчення. Поки невідомо, 5 чи 6 чоловік гвалтували дівчину.

 

Пригода сталася в ніч з 22 на 23 вересня, 16-річна студентка першого курсу Новосибірського кооперативного технікуму Ганна ввечері 22 вересня запізнилася зайти в гуртожиток до його закриття. Черговий охоронець не пустив її, і дівчина відправилася гуляти нічним містом. На вулиці вона зустріла свого молодого чоловіка, з яким вони вирушили на квартиру до його друзів. Там дівчина і 5 молодих людей пили алкогольні напої та вживали синтетичні наркотики. Коли дівчина вже сп'яніла, молодий чоловік зґвалтував її пляшкою з-під горілки, а потім запросив друзів і разом вони поглумилися над нею. Дівчину, у не свідомому стані, одягли і кинули в під'їзд. На ранок ґвалтівни виклали фото голої дівчини у соціальній мережі Twitter. Молоді люди пишалися своїм вчинком, пояснюючи це тим, що вони покарали дівчину за зраду. Усім зацікавленим хлопці розповідали подробиці того, що сталося, описуючи, що і як вони робили. Знімки і листування пізніше теж з'явилися в мережі. З Twitter світлини швидко перекочували у соцмережу вКонтакте. Більшість із записів та коментарів в тому, що трапилося звинувачують саму дівчину, називаючи її ганебними висловами і підтримуючи дії молодих людей, які вчинили кримінальний злочин. Мешканці Новосибірську навіть підписували пітіцію на захист молодих людей що вчинили протиправний вчинок.
Спостерігаючи за страхітливою ​​і нелюдською картиною у Новосибірську, а нині на Донбасі, ми бачимо наочний приклад "євразійської картини світу", так би мовити - "русскій мір ва всєй красє"! Євразійство за своєю суттю синтезує культуру азіатську (монгольську, тюркську) і європейську (грецьку, нмецьку, українську) в один корінь, яка суперечлива сама по собі. Приміром подібна гримуча суміш спостерігається зараз в Японії, там лапати і ґвалтувати жінок в поїздах в годину-пік вважається доброїю нормою і традицією, а також улюбленою розвагою, тому країна лідирує за показниками згвалтування, незважаючи що в багатьох поїздах є окремі жіночі вагони. На жаль, зараз такі розвиваючі субкультури як японське аніме, позитивно виставляють сучасну Японію в ЗМІ.

В СССР, як ми знаємо, "сексу не було" і все трималося на певних закріплених штампах, які нав'язували ще з раннього дитинства, причому кожен штамп давали певному прошарку населення, часто підносили людям все це "як щось вище", свого роду як релігію і віру, звичайний "комуністичний опіум для пролетаріїв". У результаті розпаду СССР утворився глобальний, за своїми розмірами, інформаційний вакуум в свідомості людей, яка почала заповнюватися інформаційним сміттям західного мультикультуралізму.

З кінця 1980-х рр. починає активно розвиватися ідея про "євразійство", яку з невідомих причин підтримали широкі верстви російської православної церкви. Історія РФ як і будь-якї європейської держави було тісно пов'язано з християнськими цінностями візантіського спрямування, які були базою і основою для багатьох держав. Коли ж подібні цінності об'єднують із цінностями, які тісно пов'язані зі східними язичницькими культами, індуїзмом, ісламом, буддизмом, ординською натурою та іншою мішурою, виникає суперечлива ідеологія, в якій людина не може знайти і реалізувати себе самого як особистість. Тут, людська особистість, "Я" нівелюється вищими ідеалами "євразійства". Найчастіше, людина, яка дотримується позиції "євразійства", втрачає інтерес до життя, свої таланти і здібності, свою людську особистість, а найголовніше, ідентичність самого себе не тільки у своєму тісному колі і державі, а й у світі.
Згадуючи Євангеліє, ми всі пам'ятаємо як Ісус Христос рятує Марію Магдалину від забивання камінням за зраду чоловікові словами: "Нехай той, хто безгрішний першим кине в неї камінь!". Виходячи з євангельської істини ми бачимо як юдеї, які були заздрісні і навіть злі на Христа, залишили каміння, підійшовши до Марії Магдалині він підняв її зі словами: "Іди, але більше не гріши!".

Повертаючись до новини, з якої починали статтю, бачимо як істинно "православні" християни, що носять хрести буквально закидають молоду постраждалу дівчину камінням, а багатотисячний натовп, побачивши цю історію у світлинах в соціальних мережах люто тріумфує.
З подібною тенденцією сучасні мешкнаці еРеФії та окупованого українського Донбасу більше схожі на жадібних язичників, які вимагали хліба і видовищ, скидаючи на поїдання левам християнських дітей і жінок на потіху публіці. Але для тих, хто є "євразійцем", ця та інші подібні історії є простою історією, і нічим більше! Як завжди, після будь-якого ганебного дійства зі сторони "істінного русскава", на наступний день вийде батюшка-патріарх і виступить про винятковість становища в "русском мірє", розповість про духовні "скрєпи" всіх і кожного, про те як "русскіє" стрімко просуваються вперед у розвитку цивілізації залишаючи позаду жалюгідних західних варварів, укрів, гейропу, а людська маса з екранів своїх телевізорів буде слухати запаморочливу історію про "євразійський союз", у такий рідний СССР 2.0!

Ну що тут сказати? - Ура, таваріщі, ви повернулись у минуле! Просимо вибачення за іронію і пафос в статті. Просто не можемо знайти слів до всього цього "русскамірія" і "євразійства". На жаль, у цьому немає нічого нового, але саме даний випадок, коли зґвалтовану дівчинку перетворили в інтернет-мем нас просто шокував і на це немає слів...

 

© Григорій СТРУЦЬКИЙ