Зупинити Тигрюлю!

Наш сьогоднішній матеріал присвячений одній відомій пацифістці, про яку ми довго намагались не писати. І, напевно, так би й було надалі, якби діяльність Юлії Володимирівни Тимошенко обмежувалась лише старими скандалами. Але чим ближче вибори, тим нахабнішою стає лідерка ВО "Батьківщина" і тим вище стають її ставки...

Нещодавно з’ясувалось, що Юлія Тимошенко вкладала шалені гроші у свій піар у США. Мова йде про замовлення для лідерки ВО "Батьківщина" послуг американської компанії "Avenue Strategies Global LLC", що належить політичному консультанту Баррі Беннету (це той самий, який консультував Дональда Трампа!). Здавалося б, нічого дивного – поганий той політик, який не заручається підтримкою професіоналів. Втім, згідно з поданим компанією контрактом до Департаменту юстиції США, Юлія Тимошенко платитиме за послуги 65 тис. доларів щомісячно. Тобто за рік  це 720 тис. доларів! Мова йде лише про відкриті дані – про які суми йдеться насправді, можна лише здогадуватися. Завданням Баррі Беннета є позиціонування Юлії Тимошенко як реформатора та дружнього для США політика. Поїздки, фуршети з представниками уряду, замовні статті в англомовних виданнях – комплексний набір інструментів Беннета, які допоможуть побудувати позитивну репутацію тій, в кого її ніколи не було.

Так у солідну суму для лідерки ВО "Батьківщина" обійшлася поїздка на "вашингтонський сніданок" на яку вона їздила, щоб "замалюватись" перед Дональдом Трампом – 1 млн. доларів! Який, однак, так і не допоміг Юліїї Тимошенко зустрітись чи хоча б сфотографуватись з американським президентом. Цікаво і те, що лідерка ВО "Батьківщина" вперто відхрещується від подібної лоббістської підтримки, стверджуючи, ніби вона не в курсі хто стоїть за компанією "Two Paths LLC", яка офіційно і фінансує її недешеве просування. За дивним збігом обставин, саме ця компанія зареєстрована в штаті Делавер, відомому в США як офшорний  за місцевим законодавством можна повністю приховати дані реальних власників компанії, відсутні та зобов’язання по оприлюдненню фінансової звітності. Надто зручно, щоб бути просто збігом. Така "маневреність" не лише здається щонайменше підозрілою, а також прямо порушує українське законодавство. Адже ці кошти в декларації Юлії Тимошенко передбачувано відсутні. Якщо ж ці лоббістські послуги є подарунком, то їх вартість мала б бути відображена в декларації не пізніше як за 10 днів після отримання послуг, не кажучі вже про сплату податків.

Хоча про що мова? Якась банальна несплата податків не йде ні в яке порівняння з газовими оборудками Юлії Тимошенко та отриманням нею хабарів від олігархів, серед яких був навіть вбитий лівійський диктатор Муаммар Каддафі. До речі, за такі ж хабарі від лідера Джамахірії у Франції нині судять екс-президента Ніколя Саркозі. Ще дотепнішою ситуація з лоббіюванням в США стає після її нападків на Андрія Коболєва – голови "Нафтогазу", який на відміну від Юлії Тимошенко, має тверду репутацію на Заході. Через свою піар-службу лідерка ВО "Батьківщина" виставляє нещодавній успіх української сторони в суді між "Нафтогазом" із "Газпромом" своєю особистою перемогою та поразкою Андрія Коболєва. Ніби задоволення позову української сторони стало можливим виключно завдяки її чарівним контрактам. При цьому в PR-службі Юліїї Тимошенко зазначають: якби не нинішнє керівництво "Нафтогазу", то ціна на газ в 2018 р. становила б всього 150 доларів за кубометр  згідно контрактів підписаних у 2009 р.

Цинізм, популізм і послідовне заперечення елементарної логіки – ось головні інструменти в риториці Юлії Тимошенко. І хоча піар для політика справа звична та необхідна, але точно не тоді, коли це напряму суперечить національній безпеці, що вже стало звичною тактикою для лідерки ВО "Батьківщина". Окрім підриву економічної безпеки Юлія Тимошенко відіграла не останню роль по здачі Криму. Нагадаємо, що на нараді РНБО у лютому 2014 р. саме Юлія Тимошенко зробила все аби здати Крим без бою: "Ніякого воєнного стану і активізації наших військ. Ми повинні стати найбільш мирною нацією на планеті, просто вести себе як голуби миру. Жоден танк не повинен покинути казарму, жоден солдат не повинен підняти зброю". Як це закінчилось для українського Криму ми з вами знаємо. Юлія Тимошенко в подальшому виправдовувалась, що вона не хотіла аби Україна повторила сумну помилку Міхеїла Саакашвілі у Грузії. Ще б пак, у 2008 р., під час вторгнення військ РФ у Грузію, Юлія Тимошенко та її партія ВО "Батьківщина" визнала агресором саме Грузію, фактично підтримавши її окупацію путінськими військами! Нинішню ж кампанію Юлія Тимошенко будує на месседжах "встановлення миру на Донбасі". У чиїх інтересах буде такий мир здогадатись не важко, враховуючи міцні зв’язки лідерки ВО "Батьківщина" з політичною елітою країни-агресора, згадаємо хоча б її останню неоднозначну зустріч з послом РФ у Мюнхені.

Підказує нам всім відповідь маріонетка Юлії Тимшенко, колишня бранка Кремля Надія Савченко, яка помічена у реальній співпраці з сепаратистами та спробі державного перевороту. І скільки б Тигрюля не відхрещувалась від Надії Савченко, все вказує на те, що проект її довгостроковий і системний. План був ідеальним: українська "Жанна д’Арк" робить брудну роботу, в країні починається хаос і тут приходить вона – хоч і жіноча але "тверда рука", нехай не на білому коні, але принаймні з білявим волоссям. Вона, яка вміє домовлятися з Кремлем; вона, яка не пошкодує грошей на створення фейкової репутації в США. Розмінна монета для тріумфу Юлії Тимошенко – український суверенітет! Цікавим збігом обставин є і той факт, що напередодні дати очікуваного теракту лідерка ВО "Батьківщина" та її найближчі поплічники вперто не відвідували Верховну Раду. Втім, щось пішло не так... Та попри невдачі, Юлія Тимошенко намагатиметься всіма силами прийти до влади в Україні та "забезпечити мир". Мир без Донбасу та Криму, братський союз з РФ та митний союзом, мир з чиновницькою власністю на землю та олігархізацією державних підприємств, мир з російським газом та російською ціною. Ми маємо сказати своє слово. Зупинимо її!

 

© Матвій ДИХАНОВСЬКИЙ