Бридке аполітичне суспільство — отара лицемірів

Часто доводиться чути дивні слова. Наприклад, спорт поза політикою. Чи, музика поза політикою. А може і Церква поза політикою? Ну то дружба точно поза політикою! Все це звучить дуже ідеалістично й утопічно. Але, чи є істиною?..

Скажімо, в античну добу політика визначалася як тотальний процес. Жити в суспільстві означало жити обов'язково політично, оскільки політика виступала як всезагальна форма соціальних зв'язків. Внутрішня політика проводиться в межах держави і охоплює основні напрямки її діяльності. Звідси її класифікують на економічну, соціальну, культурну, демографічну, аграрну, військову, екологічну, національну. Інакше кажучи, якщо ти вважаєш себе частиною держави, то логічно, що політика впливає на тебе. Хочемо ми цього чи ні, але політика проникає у всі сфери життєдіяльності — десь більше, десь з меншою силою, але вплив її відчутний.

Для прикладу. Після переможного для збірної Хорватії матчу над збірною РФ, міжнародний керівний орган футболу FIFA виніс попередження хорватському захиснику Домагою Віді через відеоролик. На ньому він каже "Слава Україні!", адресуючи перемогу у чвертьфіналі чемпіонату світу  воїм українським фанатам. «Ця перемога за "Динамо" і за Україну. Хорватія, вперед!», — додав Огнен Вукоєвіч, спів-тренер збірної Хорватії. Двоє колишніх гравців київського "Динамо" точно відчули підтримку українців під час матчу, тому й присвятили перемогу Україні.

І навіть після заяви обох футболістів, що це був жарт, жодної політики, ми розуміємо, що це лише вимушене виправдання. Отже, навіть FIFA не може зупинити вплив політики на футбол. І хай мені ще хтось скаже, що щось поза політикою! Особисто для мене — це вияв того, що вас поки ще ніяк не торкнулася війна, і ви не наділені здатністю до емпатії, або ж ви просто любите самообман. Навіть і не знаю, що гірше. Ви можете не цікавитися політикою, але вона цікавиться вами і всім, чим ви займаєтеся.

 

© Алла ЗАСЯДЬКО