Громадянська війна як конфлікт владних інтересів

Вже не перший рік Московія свою інтервенцію називає "громадянською війною" в Україні. Українська ж влада допомагає підтримувати московську пропагандистську фішку про "громадянську війну" тим, що не розриває дипломатичних стосунків і збільшує товарообіг з окупантами. А може нам таки справді потрібна невеличка громадянська війна, як другий фронт національно-визвольної?..

Ви справедливо зауважите шкоду від громадянської війни, хоча, що може бути шкідливішим за згоду між лікарем і хворобою, між церквою і гріхом, між загарбником і пригнобленим? Натомість громадянська війна часто буває важливим механізмом націогенезу. Українська нація постала через громадянську війну в Речі Посполитій. Московська нація народилася на Куліковому полі (де «крєщьониє татари різали нєкрєщьоних»), тобто через громадянську війну в Орді. Громадянська війна в Англії, безсумнівно, пішла на користь промисловості та Шотландії.

І скажімо нарешті правди, що якби не громадянська війна між північним Союзом і південною Конфедерацією у США, негри б досі рубали тростину замість того, щоб грати в баскетбол. Американські емігранти ломилися б на заробітки до Мексики, а багатостраждальний народ Іраку безперешкодно збагачував би уран. А якби не громадянська війна в імперії Романових, в якій народився кривавий режим СССР, наш Кабмін звався б Райхскомісаріатом. Бо в останнього не було конфлікту з президентом, як не було б президента і загрози громадянської війни. Такий він, історичний шлях громадянської війни...

 

© Дмитро КОРЧИНСЬКИЙ