Храми Закерзоння чекають українців

Попри те, що українці були насильно депортовані з власних територій, культурно-історична спадщина лишилася на місці. Український народ через політичні обставини був змушений залишити рідні землі. Батьківські оселі, могили своїх захисників та церкви продовжують нагадувати про українське коріння Закерзоння...

"Нові експлуататори" швидко пригорнули землі, заселилися в наші домівки, однак вони закрили очі на українські поховання та церкви. У нинішній час декілька цвинтарів українських солдатів, зокрема воїнів УНР, реставровано, але скільки могил стали "сірими" у забраних селах? (Хоча в пам’яті виринає зруйнований надгробний пам’ятник УПА у Грушовичах, а отже варто розуміти – наші могили та церкви потрібні тільки нам). Залишені українські православні церкви в Польщі не мають бути забутими.

У період, коли відбувається культурне та духовне відродження нації, українці не повинні проігнорувати ті фортеці українського духу. Реставрація храмів та відновлення їхньої діяльності стане гарним досягненням. Ще один важливий момент нашого світогляду, адже ми підкреслимо наше прагнення до традиційності та відновлення українства на етнічних землях. Українці мають прагнути не тільки історичної справедливості у вигляді надання автокефалії УПЦ, а і можливісті молитися у своїх церквах, де б вони зараз не знаходилися.

 

© Юрій ГРИГОР'ЄВ