Опора держави — гроші та ідеологія

Держава завжди стояла на двох основних опорах. Одна з яких, звичайно ж, гроші. Саме в моментах їх відсутності державна система викриває свою звірячу, зав'язану на грошах натуру, готову перемолоти будь-кого, хто з яких-небудь обставин опинився поза порочного кола заробітків і витрат, позбавити доступу до елементарних соціальних благ: їжі, пересування, житла...

Відсутність штучно створених засобів для існування створюється так само штучно для того, щоб праця людини не коштувала нічого. Все для того, аби її можна було експлуатувати з максимальною вигодою і мінімальною віддачею, щоб та ж робота, яка у людини вже є, тримала в страху її втратити. Так і живе величезна кількість людей, втративши надію від низького доходу і сподіваючись на нікчемну "стабільність". Але це все поки хтось, позбавлений від подібних мук, підраховує прибуток від чужої праці.

Інша опора держави — ідеологія. Тут багато різних факторів: і паскудні теорії про єдність народу і експлуататорів, і розпалювання всіляких чвар між народом, безперервний потік насаджуваного ура-патріотизму і "важливості і першочерговості" державних інтересів. Медійна пропаганда, яка доходить до абсурдної брехні, реакційні ідеології (від маоїзму до нацизму), які уводять в своїх трактатах від реальних проблем до порожньої марної боротьби. Усе це і багато іншого сіють в суспільстві розділеність, одурманеність і слабкість.

Українцям, які живуть у добу тотального ринку, купівлі/продажу всього, необхідно затямити кілька речей. По-перше, насаджена суспільству економічна модель має бути ліквідована, бо вона є годівницею для узурпаторів, оточених поліцаями, яку вони захищають і захищатимуть за будь-якої нагоди (згадаймо події останнього Майдану!). А по-друге, від так званої "ідеологічної опори держави" (що її ми маємо у шкільних підручниках і в медіапросторі), якщо вона несе відверто антиукраїнську парадигму мислення, потрібно оборонятися у себе в голові, тут і зараз.

 

© Друг "ВІЛЬНОДУМЕЦЬ"