Сучасний світ — конфлікт безпеки та свободи

Безпека назве тебе людиною безумовно й безапеляційно. Свобода змусить довести право на цю назву. Безпека відправить тобі наряд поліції та захистить від хулігана, але свобода відправить на взводний опорний пункт зі списаними патронами та зеленою торбинкою сухпаю!..

Так, звісно безпека змусить оточення відчувати емпатію та бути толерантними. Свобода ж навпаки відлунюватиме думкою "я все ж не злякався". Вона навіть не подумає зупини кров з розбитого носа.

Безпека відблискуватиме на приємному рожевому відтинку колючого дроту концтабору з хорошим харчуванням. Вона є і буде нічним клубом і матиме монополією на насильство руками охоронця-вертухая. Свобода змусить ризикувати, позбутися всього за примарний шанс на успіх і пропульсує обнадійливою думкою "спробуй".

Безпека обіб'є стіну кількома шарами імпортного та екологічно чистого поролону, щоб хтось не дай Боже забився часом. Свобода ж схопить за потилицю і штовхне в голу цегляну стіну недобудови. Це буде зроблене для того, щоб нарешті прийшло розуміння, яка палітру відчуттів постає перед нами.

Безпека подарує ситість і стабільність. Свобода зробить все цікавим. Безпека ув'язнить. Свобода звільнить. Такий нині світ: або сховатися, або йти у бій, адже tertium non datur!

 

© Олексій БЕШУЛЯ