Яка ціна часу і як його цінувати?

Найбільша помилка людства полягає в тому, що ми впевнені, що в нас є час. Час на сім‘ю, на роботу і навчання. Люди завжди говорять: час ще не настав. А коли він настане? Ти хоч усвідомлюєш те, що тобі, можливо, залишилося жити лічені хвилини, то про який час ти говориш?..

Час... Ніхто не знає, скільки кому відміряв Бог. Ми не в силі щось змінити, але в нас є сьогодні. Сьогодні, а не вчора, яке вже ніколи не повториться, і не завтра, якого може і не бути. Ми починаємо відчувати його цінність тоді, коли запізнюємось, або коли не встигли. Тому що якщо ти не встиг, то це все. Крапка!

Життя не дає другого шансу. Ти можеш не встигнути на урок, на потяг, на літак чи важливу зустріч. А можеш не встигнути нажитися. Що трапляється з більшістю людей. Ми постійно думаємо, що все якось складеться. Що буде завтра, буде час. Розчарую тебе, завтра не буде, бо якщо ти зараз не почнеш робити те, чого справді хочеш, то завтра в тебе не буде.

Не буде майбутнього, не буде тебе... Запам‘ятай, все життя тобі будуть втовкмачувати, що те, чим ти займаєшся — смішно і безглуздо, і ти нічого не досягнеш. Прошу тебе, не слухай цю брехню. Слухай все, що завгодно: рок, новини по радіо, нудний урок, але не таких. Всіх, хто стає на заваді до твоєї мрії негайно викидай зі свого життя. І не жалкуй, бо це сміття. А сміття потрібно викидати, інакше воно заповнить своїм смородом усе житло.

Іди до своєї мети, ти зможеш! Немає нічого неможливого у цьому світі. На те він і світ. Не витрачай час намарно, він настав. Твори себе, твори майбутнє, бо я не знаю скільки в мене залишилося часу. Тому я роблю все, щоб стати людиною. А от скільки часу залишилося тобі?..

 

© Катерина МАГУЛА