Чорнороби війни

Пролетаріат війни, її чорнороби — це прості солдати! А й справді в дечому подібні на пролетаріат. Злостивий тиран Владімір Лєнін (коли ще був правозахисником, а не тираном) зауважував, що революційна свідомість не народжується сама собою з класової боротьби, але може бути привнесена ззовні, революційною партією.

Маємо наголосити, що лише революціонери є джерелом революції, як творчого акту. Натомість обставини творять революцію, як руйнацію, несподівано для революціонерів. Однак повернемося до солдатів, чиї великі ідеї проростають у шанцях і затоптуються в них.

Скажімо, салафізму, щоб прорости, була потрібна афганська війна. Хоч ця війна могла тривати й понад 100 років без жодного салафізму. А отже необхідно, щоб з нинішньої московсько-української війни вийшли нові універсальні смисли для світу!

Ця війна, що точиться вже не один рік, не має залишитися звичайним регіональним конфліктом, як це сталося в Нагірному Карабасі чи Косовому. Нам, українцям, потрібна політична смута врівноважена просвітлінням у наших головах. Розтягнутий вибух — утримання сенсу...

 

© Дмитро КОРЧИНСЬКИЙ