Українці нікому не давали права грабувати й брехати від свого імені

Українцям весь час закидають, що ми делегували владні повноваження якимсь виборним органам влади. Гадаю, що краще опустити той факт, що реально керують у нас не виборні органи, а цілком така, без нашої участі сформована і нами непризначена бюрократія. А її середня і нижня ланка не змінюється, що б ми там з вами не навибирали.

Але то таке, бо ж від бюрократії, все одно, нікуди не подінешся. А от з виборними — тут, звісно, інша справа... Ніяк не пригадаю аби хтось уповноважував наших виборних запроваджувати грабіжницьку податкову систему. Ну, півтори сотні податків і зборів. Ми там рівняємося на США, Європу, але нема у них стільки! Скажімо у США, навіть з місцевими податками, які збирає штат і місцева громада, понад 40 статей оподаткування не нашкрібеться, от хоч лусни!

А хто уповноважував наших виборних забороняти мені мати зброю, яку я хочу? І ми точно вибирали цих довбнів для того, аби вони нам понапридумували космічні комунальні тарифи та заборонили мати, і розпоряджатися власною землею. При цьому, вони призвичаїлися прекрасно розповідати, що от на це все є об‘єктивні причини й в усьому світі так. Так, але не зовсім так! Ви мені розкажіть краще, щò особисто ви робите, аби так не було, або було краще ніж в усьому світі? Та і мені насправді все одно, як там в усьому світі, я ж тут живу в Україні.

А тому, розповідаючи про те, що от в тій самій Америці бензин, наприклад, коштує $1, то не забувайте сказати, що середня зарплатня у них, після сплати податків і мит, аж ніяк не 4000 гривень, а $4000! Розказуючи нам про те, що у тій самій Франції, у самому Парижі, людина витрачає на харчі €15-20 на тиждень, тобто €60-80 (це ж 1800-2400 гривень) на місяць, але то в режимі економії, а найчастіше €300 на місяць — а це ж, прости Господи, страшні 9000 гривень, — то якось не забувайте додати, що срані клошари (тобто — безхатьки) отримують від держави не тільки безкоштовний гарячий суп щодня, а й €2000 на місяць пенсійного забезпечення. Вони ж тому безхатька, бо €2000 задурно чим не житуха? Давайте ж їх у гривні переведемо — отримаємо, що сраний побирайло у Франції отримує 60000 гривень за здорово живучи? Нам же при середній зарплаті у 5000 гривень впарюють, що ціни, як в Європі — це просто казкова маячня! Даруйте, українці для цього комусь там делегували владні повноваження?..

Окрема розмова про армію. Ми для того терпимо всі ці півтори сотні податків і зборів аби, коли почалась війна, за свої кошти одягати, озброювати, годувати та екіпірувати Збройні Сили України, при цьому ще й самим, знову ж за власний кошт самим створювати добровольчі загони та йти на фронт у їхньому складі? А потім нам ще й розповідають, що воїни не гідні простого документна під назвою УБД (посвідчення учасника бойових дій, хто не знав!) отримати й взагалі на фронті перебували поза правовими межами. Овва, яка прикрість! І не треба розповідати про те, що ми от не платимо податки. Кожен безхатько, купуючи собі пляшку горілки з цукеркою, переплачує 20% від їхньої вартості у вигляді ПДВ. Так що давайте без брехні, шановні чинуші, бюрократи та інші владоможці!

Вже давно не є таємницею, що прості українці хочуть за свої кревні мати те на, що ми дійсно уповноважили не одну когорту в різних органах влади — від районної чи сільської до Верховної Ради, Кабінету міністрів та Президента України. У нас до всіх вас є цілком закономірна вимога — мати нормальне, гідне людини життя, можливість спокійно заробляти на це життя, надійний захист від зовнішніх ворогів і внутрішніх злочинців. А право нас грабувати й нам брехати ми нікому не делегували. Читайте Конституцію України, шановні!

 

© Ярема ГАЛАЙДА