Совєцька пропаганда жива, бо дієва

Постійно спостерігаю за біснування вати під рекламними постами. Тоталітарна пропаганда працювала чудово. Міф так званого "побєдобєсія" ще житиме довго, на жаль...

Але одна з причин, чому так у правильному протиставлені й роботі з фобіями людей полягає у наступній тезі: "Нацисти жглі людєй!" Чому вона так чудово працює? — Бо всі ми обпікали пальці об багаття. Маленькій дитині обпектися, а якщо аж до пухирів, це вельми страшно. І не забувайте, що "нацисти палили людей".

А от більшовики вбивали холодом. Сибірські табори, мороз, мільйони жертв... Але хто у це повірить, бо ж мороз приємно кусає щоки. І після кожного холодного дня наступає теплий вечір вдома. Це ж ще з дитинства так! Та й зима — час свят, снігу, ігор у сніжки, санок, червоних щік, інію на бороді. Тож що небезпечніше вогонь чи холод? (Питання, звісно, риторичне).

Інша теза полягає у наступному: "Нацисти расстрєлівалі псіхіческі больних!" До слова, її досить часто можна почути. І тут знову те ж саме протиставлення, бо більшовики розстрілювали інтелектуалів, а от нацисти — психів. До кого пересічний прихильник СССР ближче: до професора зі знанням 15 мов і цитування на пам'ять Вергілія чи до психічнохворого?! Отож немає загрози з боку вмерлого більшовицького державного утворення, а от від "вічно живих" нацистів — (виявляється) є.

Ті ж самі загони СС (нім. Schutzstaffeln), котрі стали страшилкою, мали охайну чорну форму, дисципліну, фанатизм в очах. А відтак — це явно підозрілі люди. Не те, що стандартний боєць Червоної армії — форма незрозумілого кольору, заношені руді кальсони, воші, хоч для багатьох це й було вимушеним. Тож до кого ближчий той, хто продовжує святкувати "23 фєвраля", "8 марта" і "9 мая"? Хто викликає у нього страх, а хто такий же як і він?

P.S. Особисто я у жодному разі не заперечую зло, скоєне цими обома режимами — більшовицьким і нацистським. Але усвідомте як СССР працював пропагандивно аж до такого рівня, що це його дітище досі живуче. Тому боротьба з червоним злом як ніколи на часі.

 

© Олексій БЕШУЛЯ