Повстанець. Мода козаків

Війна на Сході України починає заходити в глухий кут. Мінські домовленості немов павутина сковують руки бійців, що є симптомом майбутньої деморалізації і розкладу війська. Інформаційній простір захопила зрада, яка активно поширює капітулянтські настрої серед українського суспільства.

Згадуємо слабохарактерну політику нашої влади і отримуємо вогненебезпечну суміш. Свинопаси все частіше нарікають на неможливість посадки картоплі, критикуючи захист національних інтересів, які не несуть матеріальної цінності для їх індивіду. А що козаки? Козаки продовжують проводити патріотичні марші і співати пісеньки про ворогів, немов вони несуть певну загрозу хоча б їхньому спокою. Націоналісти часто критикують владу за відсутність наступу, а самі навіть не спромоглись влаштувати теракт в офісі Севастопольського МВС під час кримської окупації.
В правому середовищі формується думка, що після смолоскипної ходи помре загін сепаратистів від інфаркту. Багато корупціонерів звільнили, після патріотичної акції в підтримку люстрації? Бандерівців боялись не за патріотичні кричалки, а за їх дії. Безліч атентантів, збройний спротив червоній орді – і це ще зовсім не кінець списку. Страх має стати нашої метою. Ватажки сепаратистських загонів мають боятися кожного шороху в очікуванні своєї смерті. Бандерівці не мали своєї держави і армії, але це не дуже їх турбувало, бо вони не шукали собі поводирів. Україна славилась своїми повстанцями в різні часи. Починаючи від гайдамаків Гонти і закінчуючи загонами УПА. Повстанський рух характеризувався повною відсутністю ініціативу збоку держави – це відчувалось в незвичній для провінційного українця високій самоорганізації.
Однак, зараз ми не здатні сформувати повстанські загони на Донбасі і діяти без санкції уряду. Свинопаси міцно осіли в усіх сферах нашого життя. Ми доволі часто хвилюємось, що скажуть про нас російські новини. Думка Заходу для нас важливіше окупації нашої території. Нам кажуть, що Захід нам допоможе і все буде добре. Ха! Нам слід зрозуміти, що звільнення наших територій – це наш головний біль. Ніхто не повинен лікувати наші хвороби. Влада не розпочне наступ, бо її все задовольняє. Війна далеко і не чіпає їх статки. Штурм повстанцями Новоазовську має стати нашим орієнтиром. Нашою заповітною мрією, яка буде змушувати кипіти кров, в очікуванні прокинення духу вічної молодості. Передчуття сакральної боротьби повинно провокувати нас на збройний спротив
Повстання покликано стати виходом з глухого кута. Вогонь Холодного Яру повинен вирватись на свободу поглинувши вітри провінціалізму. Будь повстанцем, бо це модно. Повстанець – мода козаків, а не свинопасів.

 

© Ярослав БОЖКО