Нація з серцем лева та уряд з головами баранів

Якось один зі славних провідників французької нації сказав, чи повторив, що військо баранів, очолюване левом, з легкістю переможе військо левів, очолюване бараном. Так от, хотілось би доповнити Наполеона І Бонапарта ірландською народною мудрістю, творці якої називали неосвіченого короля не інакше, як коронованим ослом. А оскільки псевдонім "шоколадний король" набув в Україні доволі великої популярності, то всі ми здогадуємося, про кого йдеться...

Говорячи про Україну сьогодні, ми не можемо не торкнутися політичної безхребетності нашого уряду. Ні для кого не секрет, що всі передвиборчі обіцянки про безвізовий режим, АТО за один день, геополітичний прагматизм та діяльність винятково в національних інтересах, розписані на сторінках свіжонадрукованих газет, забулися одразу ж після шуму води під кришкою унітазу. Натомість геній і стратег війни, експерт з тактики російської армії, а також український Карл фон Клаузевіц бере на себе обов’язки головнокомандуючого та оголошує спецоперацію з порятунку країни від ворожої агресії.
Спочатку команда професіоналів головнокомандуючого проявляє неймовірну дипломатичну та геополітичну гнучкість і здає без бою цілий півострів, рятуючи цим всю ситуацію і паралельно заспокоюючи оскаженілого монстра. Та обдарованість уряду не обмежується лише природним шармом і високою дипломатичною етикою: паралельно він володіє навичками психології, які проявляються у психотерапії та постачанні заспокійливого в необмежених дозах для Заходу, вкрай стурбованого варварством агресора та водночас глибоко враженого дипломатичними вміннями України.
Захід, продовжуючи глибоко вражатись таким високим рівнем підготовки конфліктологів та дипломатів і собі задумуючись над тим, щоб взяти майстер-клас в українських колег, тим не менше, нарощує військовий потенціал і закликає Україну не слухати нікого, аргументуючи це тим, що якщо про тебе говорять і критикують, то ти на правильному шляху і потрібно продовжувати в тому ж дусі.
Одначе це не заспокоює агресора, він не обмежується Кримом та шле свої орди на український Донбас. І тут необізнані і безграмотні холопи посміли засумніватись у мудрості короля та його дворянської свити і почали битися з ворогом, як варвари, на що отримали заклики короля та всіх його закордонних фанатів припинити насильство та по-людськи сісти за стіл переговорів, а не уподібнюватись дикунам і хапатись за ножі.
Інтерпретована у дещо сатиричній формі політична ситуація яскраво відображає абсурдність усього, що відбувається зараз в Україні, і вказує на повну відсутність морального стрижня політичних еліт, їхню та генеральську військову безграмотність, підтверджену котлом в Іловайську і Дебальцево та здачею Широкино. Отже, маємо націю з серцем лева та її провідників з головами баранів. І поки будуть біля штурвала нашого державного фрегата бездарні капітани з баранячими головами, доти ми терпітимемо поразку за поразкою від війська ватних баранів, очолюваних левом, що не сильно забиває голову гуманізмом та надмірною дипломатією.
Ми ж повинні пам’ятати, що війна є продовженням політики, проте іншими методами, а також освоїти мистецтво безкраваткової дипломатії, яка не зводиться лише до пустих теревенів і попивання "Borjomi" в конференційних залах Брюсселю та Мінська...

 

© Друг АРІЙ