Війна – спосіб нашого існування

У медіа-просторі шалений сплеск емоцій. Багато людей знаходяться в передчутті розвитку нової активної фази воєнних дій. Схоже, хижа Московія оговталася після накладених на неї санкцій, показала Європі, що вона цілком адекватна, увійшла в новий стан речей і перегрупувалась. Цього разу вона вже підготувала міцну інформаційну позицію. Але ж і минулий раз був своєрідною місією "Червоного Хреста".

Казки про те, що Москва йде va banque і ось-ось завалиться, вже навіть не підлягаютьють критиці. Одна з інформаційних карт України, яка була не дуже якісною, впала на очах. Але Україна теж перегрупувалась, зробила зачистку незручних елементів, як сепаратистів, так і, на жаль, безкомпромісних націоналістів. Останній рік був витрачений на впорядкування армії. Тепер все менше і менше можна зустріти в армії проявів "махновщини". Тепер служба йде за статутом. Але все одно дії українського уряду мають бути ефективнішими, щоб справді покращити боєготовність армії. Найімовірніше, їй просто не вистачає справжніх командирів, стратегів, тактиків, хоробрих генералів і мудрих політиків. Таке положення може стати фатальним. В Україні, на превеликий жаль, тотальна деморалізація. Всьому виною, звичайно ж, дії її істеблішменту!

А тепер по суті: хоже, що "Мінськ-1" та "Мінськ-2" в майбутньому будуть названі "гнилим миром". Це очевидно, оскільки ні московська, ні українська сторона не розраховували на остаточний і довгостроковий мир. Думаю, що кожен в глибині душі все розуміє про такий стан речей. Так, Мінську угоду було укладено. Так, цивільне населення вірило в те, що настане мир. Але, людям, що думають і аналізують, все видно і зрозуміло. Для тих, хто абсолютно не дружить з історією, хотілося б сказати: укладення миру виробляють тільки для того, щоб підготувати сили для нових дій. Ось вам і головний ключ до розуміння військових дій.

Мир – це не мета, а лише засіб! Варто з цим погодитися, оскільки людина не вміє жити інакше. Можливо, в майбутньому і буде по-іншому, а зараз – ні. Але ми не стверджуємо, що війна включить активну фазу саме сьогодні або через тиждень. Ми лише закликаємо вас не жити в ілюзіях. Щоб запобігти викочуванню на чоло ваших очей, коли щось таке все ж розпочнеться. Ще трохи про «зраду». Тут все набагато простіше і не треба довго пояснювати. Війна ніколи не була чимось ідеальним і святим на рівні всієї держави. Так, для окремих людей вона може бути саме такою. Але після певного періоду ці люди просто втрачали віру в свою державу. Вони вважали себе кинутими напризволяще, використаними, відчували себе сліпими гравцями в чужій грі. Все і всіх навколо вони вважали зрадою. І їх, звичайно, можна і треба зрозуміти.

Єдине, що хотілося б сказати цим людям: так було завжди. Майте силу це зрозуміти і взятися за справу своїми міцними руками. Спробуйте збудувати нову країну. Можливо, саме вас ця країна і потребує. Проте запам'ятайте, як тільки ви почнете пробиватися, вас будуть лаяти не менше, ніж існуючу владу. Саме так і відбуваються перетворення в країні.

 

© Олексій МУНІН