Чи шкідливо писати про націоналізм?

Про націоналізм писати шкідливо... Завжди знайдеться хтось, хто пояснить людям сенси та ідеї краще за Вас. Вірогідно, цей хтось вмер ще до Вашого народження і давно все всім пояснив. Нам, носіям правої думки, у літературі залишається почесне право перекручувати їх ідеї так, як нам це подобається, жонглювати поняттями, а також кидатися посиланнями на авторів, додаючи ваги умовно нашим думкам.

Чому умовно? - Бо кожна нова ідея була вже раніше висловлена кимось кращим за нас. З іншого боку, наразі у правих значно більший потенціал у сфері маркетингу і піар акцій, тому, якщо постаратися то можна зробити себе зачинателем будь якого філософського напряму. Філософи все одно дуже давно вимерли, саме тому власне ми і виглядаємо такими сміливими і розумними на екранах центральних телеканалів.

Коли ж гадюка-історія кусає себе за хвіст, сприяючи зустрічі своїх кінця і початку, смисли взагалі втрачають смисл. Тому все, що може врятувати їх репутацію, це фанатичні послідовники і багаторазове монотонне повторення. Коли ідея надихає на фанатичну віру, вона починає щось вартувати. Коли її перетворюють на мантру, вона стає цікавішою. Кажуть, що якщо повторити "Молитву Українського Націоналіста" 13 разів по 666 разів, з Пекла з’явиться чорт і Лук'янівське СІЗО разом з Москвою провалиться у Гієну Огненну... Можете зайнятися цим у вільний від офіційного роду занять час на якійсь з головних площ вашого міста?! Взагалі, в ідеалі, ті хто ще боїться битися за абстрактні ідеали, має надихати тих, кого вже нічого не страшить. А всі загалом мають пояснити підростаючому поколінню, що націоналізм це весело в усній формі, або за допомогою перевірених цитат старих мислителів.

Останнє твердження варто використовувати як основний аргумент щодо нових членів правих угруповань. Коли мета боротьби лежить занадто далеко від борців, варто роздивитися найвищий сенс в самій боротьбі. Кожен юнак підсвідомо прагне жити трохи вище, аніж дозволяє Карний кодекс України, але зверхньо ставиться до кримінальних понятій. Тому ми маємо підсадити його на голку революційного терору. А ще дати в руки непогані книжки. Може вони, нові націоналісти, ті кого точно посадять, звільнять тих, кого вже посадили. Хоча можливо й обійдеться... Життя взагалі дарує багато можливостей, молодість прекрасна, революція вічна, Україна буде наша, а коктейль Молотова це 3/4 бензину і 1/4 мастила в скляній пляшці... Веселіться і не сумуйте, друзі!

 

© Реванш ХАРКІВСЬКИЙ