Нова Україна, яку переміг анархокапіталізм

Недавні події з викриттям незаконних заправок з контрабандним паливом, останнього бунту бурштинокопачів збурили українську інфосферу, тож є деякі думки, які вартувало б викласти зараз. Насправді, Україна як й інші слов'янські постсовєцькі держави, то феноменальні державні утворення в історії. Лише в населення цих територій можуть одночасно існувати сліпа впевненість в тому, що держава завжди повинна забезпечувати його всіма соціальними благами на сплачені (насправді ні!) ними податки й одначасно бажання цю державу якомога більше обдурити, обійти її механізми й отримати трішки більше вигоди для себе і своїх близьких.

Сьогоднішня історія з бурштиновою мафією як ніщо інше репрезентує нам цей принцип. З одної сторони за соціальним контрактом злочинна влада повинна забезпечувати жителів Рівненщини, а особливо бурштинокопачів всім сервісом, який вона надає на сплачені нами податки... Одначе з іншої ці громадяни, бурштинокопачі, порушують закон, знищують екологію власного краю, займаються контрабандою й утримують негегальну зброю, одночасно погрожуючи державі цією зброєю й обіцяючи заворушення в випадку, якщо все ж таки будуть спроби повернути закон в свої кордони на цих територіях. Мабуть, ми побачили б нового Пабло Ескобара на цих територіях, рости й процвітай на Рівненщині кока. Нечувана справа для правової держави, правда ж?

Йдемо далі. Насправді, ніяка влада, окрім окупаційної не з'являється зовні. Так чи інакше через певні соціальні ліфти люди підіймаються наверх і стають до управління певними галузями життя країни. Українська влада же - зеркало українського народу. І проблеми української влади спричинені проблемами тої більшої множини до якої вона відноситься, цебто проблемами нас з вами. Беззаконня на Рівненщині, корупція в Одесі, навіть пан Віктор Янукович - все це ланки одного ланцюга, хворіб нашого народу, що були спричинені його історичним розвитком й еволюцією під впливом північного інтервента. Причини психологічних проблем, як каже дідусь Зіґмунд Фройд, криються в дитинстві. В чому ж причина проблем України?

З часів совєцької окупації до нас прийшла низька продуктивність праці й надія на всемогутьного Левіафана держави, що мусить помогти всім нам, незважаючи на те, що саме ти, наприклад, тягнеш гайки з заводу де працюєш й обдурюєш сього Левіафана де тільки можеш. Окрім того лад тої, минулої країни, що карала будь-яку інціативу спричинив безвільність й страх перед змінами в умовах, що склались в Україні сучасній, спричинив невміння апелювати до влади й контролювати її діяльність на найнижчому, місцевому рівні, що насправді дуже суттєво. От і вийшло, що на ось такому минулому й була збудована така Україна тепер.

Як бачимо, бурштинокопачі не хвороба, вони лише симптом. Симптом незрілості громадянського суспільства та пошесті минулого, що терзає нас тепер. Симптом молодої й повної протиріч держави. Якщо в нас вийде вистояти хоча б іще два покоління - все цілком може змінитись. А поки - тримайтесь, наступчани й не давайте хворобам минулого поглинути вас і тих, хто вас оточує...

 

© Наступ УКРАЇНСЬКИЙ