Втрачене покоління українців

Чисельним політичним "партійкам", коловладним чиновникам та демагогам наша молодь зі своїми проблемами не потрібна, втім, так само як і більшості молоді не потрібна така, з дозволу сказати, "політика" та дешеві політикани зі своїм словоблуддям. Але молодих охоче приймає і "унапрямлює" злочинний світ, когось приваблює химера "легкої наживи", хтось шукає "віддушину" в алкоголі, розпусті, наркотиках...

Останнім часом майже усі відвернулися від проблем молоді. Ті, хто фінансово спроможний чи за посадою зобов'язаний на даний час виховати, захистити, підтримати, допомогти, порятувати, змінити життя для підростаючого покоління, відвернулися від нього, покинули, зрадили його! Набагато легше критикувати, повчати, ігнорувати, звинувачувати молодих, але допомогти конкретно, зрозуміти і підтримати...

Шалені гроші кидають на відкриття казино, стриптиз-барів, на всякі дегенеративно-розкладницькі шоу, на так звані заходи "для галочки", але хто думає і дбає про підвищення інтелектуального, духовного, культурного, фахового, морального, патріотичного рівня нашої молоді? — Нажаль, реальної української молодіжної політики практично не існує! Мають місце переважно лише "прогони пустопорожніх вагонів" на різних заходах, запланованих за графіком і покликаних хоч якось виправдати перебування на теплих посадах добре працевлаштованих слизьких чинуш (комсомольськобарижного пошиву), котрі вміло проциндрюють бюджетні кошти, імітуючи забавляння з молоддю, і чим рідше молодь до цих чинуш звертається, тим для них спокійніше. Як правило про молодь, як про суспільну категорію згадують лише напередодні виборів. Тоді влаштовуються фестивалі, збори, концерти, інші масові акції, роздаються щирі запевнення і щедрі обіцянки... Але є одна стара істина: якщо молодь не захоче, то нічого вони з нею не зроблять, якщо ж молодь захоче — нічим вони її не зупинять.

Наше ж спільне завдання — це виховання нової генерації українців, захист соціальних інтересів молоді та її громадянських прав, формування особистості. І це не просто красиві слова. Необхідно постійно змагати до того, щоб молодь вичавила з себе гидкі риси, притаманні рабам: страх, заздрість, покору, меншовартість, байдужість, зневіру, скупість, підлість... Треба всіляко плекати в юнацтві національну гідність, порядність, солідарність, активність, ініціативність, культивувати сміливість, обов'язковість, вірність. Необхідно зупинити той потік брудного і огидного шумовиння, котрий прагне отруїти серця і душі молодих українців. Вже сьогодні, незважаючи на фінансову скруту, повну відсутність підтримки і розуміння "сильних світу цього", долаючи шалений опір "доброзичливців" та пасивність, інертність, апатію загалу, всі, кому не байдужі підняті проблеми, мають спільно повести практичну роботу.

Українські патріоти, націоналісти та державники, наше спільне завдання сьогодні — зробити все для того, щоб нове покоління українців не було втраченим. І ми це мусимо зробити разом!

 

© Віктор РОГ